Kdo je to?
Kdo byl Bernie Geoffrion? Životopis Bernie Geoffrion, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Bernie Geoffrion

Kdo byl Bernie Geoffrion? Životopis, informace, biografie, sport

Joseph André Bernard Geoffrion, přezdívaný Boom-Boom Geoffrion, byl kanadský hokejový útočník, trenér a jeden z nejlepších hráčů v historii, který se nejvíce proslavil v dresu Montrealu Canadiens. Geoffrion se narodil v kanadském Montrealu. V dětství začal hrát lední hokej a v 15 letech začal hrát za Montreal Concordia Civics (1946-1947). Následně hrál v týmech Laval Nationale (1947-1950), Montreal Royals (1949-1950) a Montreal Nationale (1950-1951).
V polovině sezóny 1950-1951 přestoupil do Montrealu Canadiens z NHL. Ve druhé sezóně 1951-1952 obdržel cenu Calder Memorial Trophy pro nejlepšího nováčka soutěže. V dresu Canadiens odehrál Geoffrion celkem 13 sezón (1951-1964), během kterých s týmem vyhrál 6x Stanley Cup (1952-1953 a 5x po sobě v letech 1956-1960), získal Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče sezóny (1961) a 2x vyhrál bodování NHL – Art Ross Trophy (1955, 1961). V Canadiens nosil na dresu číslo 5, které bylo v den jeho smrti týmem vyřazeno. Jako druhý hráč v historii nastřílel v jedné sezóně 50 branek. Před ním se to podařilo jeho spoluhráči Maurici Richardovi.
Svou kariéru Geoffrion dohrál v dresu New York Rangers v letech 1966-1968.
Během své kariéry odehrál 883 utkání, ve kterých nahrál 822 kanadských bodů.
Poté, co ukončil hráčskou kariéru, začal působit jako trenér. Postupně trénoval týmy New York Rangers (1968-1969), Atlanta Flames (1972-1975) a nakonec Montreal Canadiens (1979-1980).
Od roku 1972 je členem Hokejové síně slávy a v roce 2017 byl při výročí 100 let NHL vybrán jako jeden ze 100 nejlepších hráčů v historii soutěže.
Bernie Geoffrion byl ženatý s Marlene Geoffrion, se kterou měl syna Dana.
Geoffrion zemřel v roce 2006 ve věku 75 let na rakovinu žaludku.Kdo byl Bernie Geoffrion? Životopis Bernie Geoffrion, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Bernie Geoffrion

Národnost: kanadská
Datum narození: 14. 2. 1931
Místo narození: Montréal, Québec, Kanada
Datum úmrtí: 11. 3. 2006

Popis osobnosti Bernie Geoffrion můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Cholerik? Znáte pojem Čakan? Vzpomněli byste si na význam slova Ataxie? Vzpomenete si na definici slova Konspirační teorie?

Klíčová slova: informace, sport, sport, kde se narodil Bernie Geoffrion?, kdo to je, datum úmrtí, Bernie Geoffrion, Bernie Geoffrion, nežijící, osobnost, narození, život, popis, wiki, biografie, kdy se narodil Bernie Geoffrion?

Pojem Bernie Geoffrion je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Bernie Geoffrion ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Bernie Geoffrion na Google.cz

Vyhledat heslo Bernie Geoffrion v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Bernie Geoffrion ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Bernie Geoffrion ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bernie Geoffrion například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Bernie Geoffrion?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Bernie Geoffrion? Kdy se narodil Bernie Geoffrion? Kde se narodil Bernie Geoffrion? Kdy zemřel Bernie Geoffrion? Bernie Geoffrion se nachází v kategorii Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Bernie Geoffrion třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bernie Geoffrion i v jiné kategorii než je sport.