Kdo je to?
Kdo byl Bernie Geoffrion? Životopis Bernie Geoffrion, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Bernie Geoffrion

Kdo byl Bernie Geoffrion? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Joseph André Bernard Geoffrion, přezdívaný Boom-Boom Geoffrion, byl kanadský hokejový útočník, trenér a jeden z nejlepších hráčů v historii, který se nejvíce proslavil v dresu Montrealu Canadiens. Geoffrion se narodil v kanadském Montrealu. V dětství začal hrát lední hokej a v 15 letech začal hrát za Montreal Concordia Civics (1946-1947). Následně hrál v týmech Laval Nationale (1947-1950), Montreal Royals (1949-1950) a Montreal Nationale (1950-1951).
V polovině sezóny 1950-1951 přestoupil do Montrealu Canadiens z NHL. Ve druhé sezóně 1951-1952 obdržel cenu Calder Memorial Trophy pro nejlepšího nováčka soutěže. V dresu Canadiens odehrál Geoffrion celkem 13 sezón (1951-1964), během kterých s týmem vyhrál 6x Stanley Cup (1952-1953 a 5x po sobě v letech 1956-1960), získal Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče sezóny (1961) a 2x vyhrál bodování NHL – Art Ross Trophy (1955, 1961). V Canadiens nosil na dresu číslo 5, které bylo v den jeho smrti týmem vyřazeno. Jako druhý hráč v historii nastřílel v jedné sezóně 50 branek. Před ním se to podařilo jeho spoluhráči Maurici Richardovi.
Svou kariéru Geoffrion dohrál v dresu New York Rangers v letech 1966-1968.
Během své kariéry odehrál 883 utkání, ve kterých nahrál 822 kanadských bodů.
Poté, co ukončil hráčskou kariéru, začal působit jako trenér. Postupně trénoval týmy New York Rangers (1968-1969), Atlanta Flames (1972-1975) a nakonec Montreal Canadiens (1979-1980).
Od roku 1972 je členem Hokejové síně slávy a v roce 2017 byl při výročí 100 let NHL vybrán jako jeden ze 100 nejlepších hráčů v historii soutěže.
Bernie Geoffrion byl ženatý s Marlene Geoffrion, se kterou měl syna Dana.
Geoffrion zemřel v roce 2006 ve věku 75 let na rakovinu žaludku.Kdo byl Bernie Geoffrion? Životopis Bernie Geoffrion, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Bernie Geoffrion

Národnost: kanadská
Datum narození: 14. 2. 1931
Místo narození: Montréal, Québec, Kanada
Datum úmrtí: 11. 3. 2006

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bernie Geoffrion s vaším okruhem známých osob na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to ISO? Pamatujete si definici pojmu Rektokéla? Vzpomněli byste si na význam slova Pancetta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Wakame?

Klíčová slova: Bernie Geoffrion, sport, kdo je Bernie Geoffrion?, lexikon, Bernie Geoffrion, datum narození, kdy se narodil Bernie Geoffrion?, popis, osobnost, osobnosti, národnost, vysvětlení, národnost, narození, kde se narodil Bernie Geoffrion?, datum úmrtí

Pojem Bernie Geoffrion je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Bernie Geoffrion ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Bernie Geoffrion ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Bernie Geoffrion na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bernie Geoffrion ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Bernie Geoffrion ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bernie Geoffrion například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bernie Geoffrion

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo byl Bernie Geoffrion? Kdy se narodil Bernie Geoffrion? Kde se narodil Bernie Geoffrion? Kdy zemřel Bernie Geoffrion? Bernie Geoffrion patří do sekce Sport

Kategorie sport, gymnastka, bernie Geoffrion, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Bernie Geoffrion řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bernie Geoffrion i v jiné kategorii než je sport.