Kdo je to?
Kdo byl Ivan Medek? Životopis Ivan Medek, slavní lidé, osobnosti z novináři

Kdo je to Ivan Medek?

Kdo to byl Ivan Medek? Stručný životopis

Ivan Medek byl známý český žurnalista, teoretik, kritik a publicista v oblasti hudby. Původním povoláním byl muzikolog, spolupracoval Českou filharmonií a Českým komorním orchestrem. Pro svůj postoj k socialistickému zřízení nemohl po gymnáziu dokončit konzervatoř. Nemohl se věnovat svému povolání a musel vykonávat podřadné práce.
Po výsleších a týrání příslušníky Státní bezpečnosti se Ivan Medek rozhodl pro emigraci do Rakouska. Spolupracoval s Hlasem Ameriky a Svobodnou Evropou a dalšími rozhlasovými stanicemi. Po roce 1989 se stal předsedou Federální Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a zastával řadu dalších funkcí. Byl nositelem Ceny Ferdinanda Peroutky, Řádu T.G. Masaryka a vyznamenán medailí Za zásluhy.Kdo byl Ivan Medek? Životopis Ivan Medek, slavní lidé, osobnosti z novináři

Základní informace o osobě Ivan Medek

Národnost: česká
Datum narození: 13. července 1925
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 6. ledna 2010

Líbí se stručný životopis s osobou Ivan Medek? Pak se podělte s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Ekumenická bohoslužba? Znáte termín Flegmatik? Vzpomněli byste si na význam slova Coverlock? Víte, co je to Římský kmín?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, přesný výraz, informace, synonymum, význam pojmu, pojem, definice, původ slova, formulace, kdo je Ivan Medek?, význam slova, význam, co znamená, co je to Ivan Medek?, lexikon

Pojem Ivan Medek je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivan Medek ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ivan Medek na Youtube

Hledat frázi Ivan Medek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Ivan Medek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Medek například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Ivan Medek? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ivan Medek? Kdo to byl Ivan Medek? Kdy se narodil Ivan Medek? Kde se narodil Ivan Medek? Kdy zemřel Ivan Medek? Ivan Medek je v sekci novináři. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Ivan Medek třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Medek i v jiné kategorii než je novináři.