Kdo je to?
Kdo byl Ivan Medek? Životopis Ivan Medek, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo byl Ivan Medek?

Kdo byl Ivan Medek? Životopis, informace, biografie, novináři

Ivan Medek byl známý český žurnalista, teoretik, kritik a publicista v oblasti hudby. Původním povoláním byl muzikolog, spolupracoval Českou filharmonií a Českým komorním orchestrem. Pro svůj postoj k socialistickému zřízení nemohl po gymnáziu dokončit konzervatoř. Nemohl se věnovat svému povolání a musel vykonávat podřadné práce.
Po výsleších a týrání příslušníky Státní bezpečnosti se Ivan Medek rozhodl pro emigraci do Rakouska. Spolupracoval s Hlasem Ameriky a Svobodnou Evropou a dalšími rozhlasovými stanicemi. Po roce 1989 se stal předsedou Federální Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a zastával řadu dalších funkcí. Byl nositelem Ceny Ferdinanda Peroutky, Řádu T.G. Masaryka a vyznamenán medailí Za zásluhy.Kdo byl Ivan Medek? Životopis Ivan Medek, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní informace o osobě Ivan Medek

Národnost: česká
Datum narození: 13. července 1925
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 6. ledna 2010

Popis osobnosti Ivan Medek můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Kvadratura kruhu? Znáte pojem Syrovátka? Vzpomněli byste si na význam slova Synergie? Vzpomenete si na definici slova Snář?

Klíčová slova: Ivan Medek, kdo je Ivan Medek?, informace, lexikon, nežijící, biografie, vysvětlení, wikipedie, místo narození, novináři, život, osobnost, narození, Ivan Medek, Kdy zemřel Ivan Medek, národnost

Pojem Ivan Medek je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Ivan Medek hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Ivan Medek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Ivan Medek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Ivan Medek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Ivan Medek ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Ivan Medek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Medek například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Ivan Medek? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Ivan Medek? Kdy se narodil Ivan Medek? Kde se narodil Ivan Medek? Kdy zemřel Ivan Medek? Ivan Medek se nachází v sekci Novináři

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Ivan Medek kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Medek i v jiné kategorii než je novináři.