Kdo je to?
Kdo byl Otakar Hostinský? Životopis Otakar Hostinský, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Otakar Hostinský?

Kdo byl Otakar Hostinský? Životopis, informace, biografie, filozofie

Otakar Hostinský byl český teoretik hudby a divadla, estetik, profesor na Pražské univerzitě. Hostinský se narodil v obci Martiněves do rodiny správce cukrovaru a hospodářství. Základní školu v Heřmanově Městci navštěvoval pouze do roku 1855, protože se později s rodinou přestěhoval do Prahy, kde dokončil základní školu a následně docházel na pražské gymnázium v Novém Městě. Po maturitě na gymnáziu (1865) nastoupil na studium práv na Karlo-Ferdinandově univerzitě v Praze. O rok později přestoupil na Filosofickou fakultu. Během studií rok pobýval na studijním pobytu v německém Mnichově. V roce 1869 úspěšně dokončil studia a stal se z něj doktor filosofie. Poté psal do různých časopisů (působil jako kritik) a pracoval jako vychovatel v několika šlechtických rodinách.
Po roce 1877 našel uplatnění jako učitel estetiky a dějin umění na Uměleckoprůmyslové škole, na Pražské konzervatoři a na Akademii výtvarných umění v Praze. Ve stejném roce se stal docentem na Karlo-Ferdinandově univerzitě (obor dějiny a estetika hudby). Roku 1883 byl zvolen mimořádným profesorem na Filosofické fakultě a v roce 1892 řádným profesorem estetiky.
Díky zásluhám v oborech estetiky a hudební vědy byl Hostinský jmenován řádným členem České Akademie věd a umění v roce 1902 a o rok později také řádným členem Královské české společnosti nauk.
Otakar Hostinský byl v hudbě ovlivněn tvorbou Richarda Wagnera a Bedřichem Smetanou. Byl častým přispěvatelem do různých encyklopedií, zejména do Ottova slovníku.
Během svého života sepsal Hostinský několik důležitých spisů jako Richard Wagner (1871), O české deklamaci hudební (1886), O realismu uměleckém (1890), Příspěvek k dějinám české hudby a theorie umění XVI. věku (1896), O socializaci umění (1903), Památníček Smetanových oslav 1944 (1905), Česká světská píseň lidová (1906), Antonín Dvořák ve vývoji naší dramatické hudby (1908), Vzpomínky na Fibicha (1909), Bedřich Smetana a jeho boj o moderní českou hudbu (1910) a další.
Otakar Hostinský zemřel v roce 1910 ve věku 63 let.Kdo byl Otakar Hostinský? Životopis Otakar Hostinský, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní data o osobě Otakar Hostinský

Národnost: česká
Datum narození: 2. 1. 1847
Místo narození: Martiněves, Rakouské císařství
Datum úmrtí: 19. 1. 1910

Tento text (Otakar Hostinský) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Elevace? Znáte definici termínu Romance? Znáte pojem Honorář? Pamatujete si definici pojmu Intermezzo?

Klíčová slova: kde se narodil Otakar Hostinský?, wiki, osobnost, nežijící, biografie, život, lexikon, vysvětlení, místo narození, narození, kdy se narodil Otakar Hostinský?, filozofie, Otakar Hostinský, národnost, kdo to je, popis

Pojem Otakar Hostinský je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Otakar Hostinský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Otakar Hostinský ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Otakar Hostinský ve Wikipedii

Vyhledat heslo Otakar Hostinský ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Otakar Hostinský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Otakar Hostinský například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Otakar Hostinský?

Nyní již víte Kdo byl Otakar Hostinský? Kdy se narodil Otakar Hostinský? Kde se narodil Otakar Hostinský? Kdy zemřel Otakar Hostinský? Otakar Hostinský se nachází v kategorii Filozofie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Otakar Hostinský kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otakar Hostinský i v jiné kategorii než je filozofie.