Kdo je to?
Kdo je to, byl Starosta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Starosta? Lidé, politika

Kdo je to Starosta?

Jaký je význam slova Starosta? Co to znamená?

Starosta je termín pro označení funkce osoby, která stojí v čele samosprávného celku, obce, spolku nebo sdružení. Původní význam byl širší, jednalo se i o správce rodového majetku. Název starosta má svůj původ ve výrazu starati se, což vyjadřuje podstatu samotné funkce.
Politicky zastupuje starosta určitou obec nebo její část a do funkce je volen zastupiteli. Vede obecní úřad a je členem obecní rady. Podmínkou pro výkon funkce starosty je občanství ČR. Odpovědnost a pravomoci starosty jsou velmi široké, některé úkony musí být schváleny radou nebo zastupitelstvem obce. Starosta může být zastupován místostarostou.Kdo je to, byl Starosta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Starosta? Lidé, politika

Líbí se vám definice kdo je to Starosta? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Sukralóza? Znáte definici termínu Oliva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vektor? Pamatujete si definici pojmu Fatalismus?

Klíčová slova: synonymum, politika, termín, slovo, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, původ slova, etymologie, Starosta, pojem, popis, význam slova, kdo to je, heslo, informace

Pojem Starosta je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Starosta doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Starosta v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Starosta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Starosta ve Wikipedii

Zkusit najít Starosta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Starosta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Starosta, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Starosta? Kdo to byl Starosta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Starosta? Definice pojmu Starosta je v kategorii politika. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Starosta i v jiných kategoriích (než politika).

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.