Kdo je to?
Kdo byla Karin Dor? Životopis Karin Dor, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Karin Dor

Kdo byla Karin Dor? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Karin Dor byla německá herečka, která se narodila 22. února 1938 v hesenském Wiesbadenu jako Käthe Rose Derr do dobře zajištěné rodiny. Filmové prostředí ji táhlo již od dětství a vždy se toužila stát herečkou. Začínala jako statistka, v roce 1953 se však seznámila s výrazně starším režisérem, který ji cestu na stříbrná plátna výrazně usnadnil.
K filmu se Karin Dor dostala v roce 1954. Díla, v nichž se tehdy objevila ale nejsou za hranicemi Německa nijak zvlášť známé. Až v roce 1961, kdy za sebou měla již dvě desítky snímků, přišly role v kriminálních dramatech Zelený lučištník a Penězokaz.
Skutečný zlom v herecké kariéře Karin Dor nastal až v roce následujícím, kdy získala roli v jednom z nejznámějších německých filmů Poklad na Stříbrném jezeře. Režii snímku měl na starosti Karinin tehdejší manžel Harald Reinl. V tomto dobrodružném westernu, který je dodnes hodnocen jako jeden z nejlepších vůbec, ztvárnila Karin postavu indiánské dívky Ribanny. Ta učarovala náčelníkovi indiánského kmene Apačů Vinnetuovi, jehož ztvárnil Pierre Brice. Kromě Brice, stejně jako v dalších snímcích inspirovaných knihami Karla Maye, zazářil i zde též předčasně zesnulý Lex Barker.
Později se Karin coby Ribanna objevila i v dalších westernech Vinnetou – Rudý gentleman a Vinnetou – Poslední výstřel. Navíc si v roce 1965 zahrála také ve snímku Polední Mohykán a snímku Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti, kde ztvárnila slečnu Mabel.
Mezi zásadní filmy Karin Dor patří rovněž Tajemný mnich, Žiješ jenom dvakrát, Hadí jáma a kyvadlo, Topaz Alfreda Hitchcocka, Hrůzné zrůdy nebo Jsem ta druhá. Je dodnes považována za krásku z německých kriminálek. V roce 1967 ztvárnila slavnou Bond girl Helgu Brandtovou po boku Jamese Bonda 007 v podání Seana Conneryho ve snímku Žiješ jenom dvakrát.
V roce 1955 se Karin stala maminkou, když se jí narodil syn Andreas. Herečka byla velmi šťastná, tento pocit jí však dlouho nevydržel. Brzy poté se jí začalo hroutit manželství a v roce 1968 se po dvanácti letech rozvedla se svým prvním manželem Haraldem Reinlem.
Aby toho nebylo málo, bezprostředně po rozvodu zemřeli oba její rodiče a ve svých osmadvaceti letech Karin onemocněla rakovinou. Sama tehdy pečovala o syna, pracovala a bojovala se zákeřnou nemocí. V důsledku toho si vypěstovala závislost na lécích proti bolesti, kterou však nakonec (stejně jako rakovinu) porazila.
V mezičase se stihla znovu provdat a rozvést. Druhé manželství však mělo jen krátké trvání. Jejím osudovým mužem se stal až manžel číslo tři George Robotham, s nímž uzavřela sňatek v roce 1988. Po jeho boku setrvala až do jeho smrti v roce 2007. Pár žil střídavě v Beverley Hills a bavorském Rottalu.
Další ránu Karin Dor zasadil její vlastní syn, který s ní v dospělosti zcela přetrhal kontakty.
V červenci 2016 Karin upadla na chodníku a následky této nehody se pro ni staly fatálními. Její život skončil 6. listopadu 2017. Zemřela tak dva roky po své slavné filmové lásce, představiteli Vinnetoua, francouzském herci Pierru Briceovi.Kdo byla Karin Dor? Životopis Karin Dor, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Karin Dor

Národnost: německá
Datum narození: 22. února 1938
Místo narození: Wiesbaden
Datum úmrtí: 6. listopadu 2017

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Karin Dor s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Čtvrtkmen? Znáte pojem Fašismus? Víte co je Konsenzus? Vzpomenete si na definici slova Katalyzátor?

Klíčová slova: místo narození, kdo to je, datum narození, narození, osobnost, národnost, lexikon, život, národnost, kdy se narodila Karin Dor?, vysvětlení, herectví, nežijící, datum úmrtí, biografie, informace

Pojem Karin Dor je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Karin Dor

Najít heslo Karin Dor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Karin Dor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Karin Dor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Karin Dor na Youtube

Zkusit najít pojem Karin Dor ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Karin Dor například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Karin Dor? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Karin Dor? Kdy se narodila Karin Dor? Kde se narodila Karin Dor? Kdy zemřela Karin Dor? Karin Dor patří do kategorie Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Karin Dor dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karin Dor i v jiné kategorii než je herectví.