Kdo je to?
Kdo byla Amy Winehouse? Životopis Amy Winehouse, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo byla Amy Winehouse?

Kdo byla Amy Winehouse? Životopis, informace, biografie, hudba

Amy Jade Winehouse byla úspěšná britská jazzová zpěvačka, pětinásobná držitelka hudební ceny Grammy. Winehouse se narodila v Londýně v části zvané Southgate do rodiny taxikáře a lékárnice. Od mala měla problémy s chováním a ve školách ji učitelé neměli rádi kvůli jejímu vyrušování v hodinách. Často si v hodinách zpívala. Špatné chování také vedlo k tomu, že byla několikrát ze školy vyhozena a musela tak navštěvovat jiné školy. V pubertě se rozvedli její rodiče. Rozvod nesla Amy velmi těžce, protože svého otce milovala. Dokonce se u ní začaly projevovat deprese.
Profesionální zpěvačkou se stala již v 16 letech, kdy podepsala svou první profesionální smlouvu s nahrávací společností. V pouhých 20 letech vydala debutové album s názvem Frank (2003), které se stalo populárním nejen ve Velké Británii. Album obsahovalo velký hit Stronger Than Me, za který obdržela cenu BRIT Awards (kategorie Nejlepší píseň). Celosvětově se proslavila až po vydání druhého alba Back to Black (2006). Album obsahovalo další slavný hit Rehab. Za album byla nominovaná celkem šestkrát na cenu Grammy. Cen Grammy vyhrála celkem 5. K tomu získala také cenu BRIT Awards v kategorii nejlepší umělkyně. Třetí album Lioness: Hidden Treasures vyšlo až po smrti Amy Winehouse.
V roce 2007 si v Miami na Floridě vzala za manžela svého dlouholetého přítele Blakea Fieldera-Civila. Během jejich prvního roku manželství byli cílem bulvárních deníků, protože byli často přistiženi, jak užívali drogy a holdovali alkoholu. Dokonce byli policií zadrženi za držení marihuany. Na jedné fotografii byla Amy zachycena, jak kouří crack. Jednou se dokonce předávkovala extází a diazepamem. Osudným dnem se pro Winehouse stal 23. 7. 2011, kdy ji její bodyguard našel mrtvou v jejím domě. Pitva určila, že příčinou smrti byl alkohol, kterého měla v krvi 4,16 promile. Sám Blake Fielder-Civil se o 2 roky později přiznal, že drogy začala Winehouse užívat kvůli němu a jeho závislosti.
O životě Amy Winehouse vznikl roku 2015 životopisný dokumentární film Amy (premiéra na filmovém festivalu v Cannes).Kdo byla Amy Winehouse? Životopis Amy Winehouse, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Amy Winehouse

Národnost: anglická
Datum narození: 14. 9. 1983
Místo narození: Southgate, Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 23. 7. 2011

Zaujala vás biografie osobnosti Amy Winehouse? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Platební rozkaz? Znáte definici termínu Pražská kavárna? Znáte pojem Tenderizér? Pamatujete si definici pojmu Occamova břitva?

Klíčová slova: národnost, kde se narodila Amy Winehouse?, datum úmrtí, wikipedie, biografie, kdo je Amy Winehouse?, vysvětlení, narození, zajímavosti, kdo to je, národnost, hudba, Kdy zemřela Amy Winehouse, popis, lexikon, osobnosti

Pojem Amy Winehouse je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Amy Winehouse v následujících zdrojích

Hledat výraz Amy Winehouse ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Amy Winehouse ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Amy Winehouse na Youtube

Najít pojem Amy Winehouse ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Amy Winehouse ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Amy Winehouse například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Amy Winehouse? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byla Amy Winehouse? Kdy se narodila Amy Winehouse? Kde se narodila Amy Winehouse? Kdy zemřela Amy Winehouse? Amy Winehouse je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Amy Winehouse dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amy Winehouse i v jiné kategorii než je hudba.