Kdo je to?
Kdo byla Amy Winehouse? Životopis Amy Winehouse, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo byla Amy Winehouse?

Kdo byla Amy Winehouse? Životopis, informace, biografie, hudba

Amy Jade Winehouse byla úspěšná britská jazzová zpěvačka, pětinásobná držitelka hudební ceny Grammy. Winehouse se narodila v Londýně v části zvané Southgate do rodiny taxikáře a lékárnice. Od mala měla problémy s chováním a ve školách ji učitelé neměli rádi kvůli jejímu vyrušování v hodinách. Často si v hodinách zpívala. Špatné chování také vedlo k tomu, že byla několikrát ze školy vyhozena a musela tak navštěvovat jiné školy. V pubertě se rozvedli její rodiče. Rozvod nesla Amy velmi těžce, protože svého otce milovala. Dokonce se u ní začaly projevovat deprese.
Profesionální zpěvačkou se stala již v 16 letech, kdy podepsala svou první profesionální smlouvu s nahrávací společností. V pouhých 20 letech vydala debutové album s názvem Frank (2003), které se stalo populárním nejen ve Velké Británii. Album obsahovalo velký hit Stronger Than Me, za který obdržela cenu BRIT Awards (kategorie Nejlepší píseň). Celosvětově se proslavila až po vydání druhého alba Back to Black (2006). Album obsahovalo další slavný hit Rehab. Za album byla nominovaná celkem šestkrát na cenu Grammy. Cen Grammy vyhrála celkem 5. K tomu získala také cenu BRIT Awards v kategorii nejlepší umělkyně. Třetí album Lioness: Hidden Treasures vyšlo až po smrti Amy Winehouse.
V roce 2007 si v Miami na Floridě vzala za manžela svého dlouholetého přítele Blakea Fieldera-Civila. Během jejich prvního roku manželství byli cílem bulvárních deníků, protože byli často přistiženi, jak užívali drogy a holdovali alkoholu. Dokonce byli policií zadrženi za držení marihuany. Na jedné fotografii byla Amy zachycena, jak kouří crack. Jednou se dokonce předávkovala extází a diazepamem. Osudným dnem se pro Winehouse stal 23. 7. 2011, kdy ji její bodyguard našel mrtvou v jejím domě. Pitva určila, že příčinou smrti byl alkohol, kterého měla v krvi 4,16 promile. Sám Blake Fielder-Civil se o 2 roky později přiznal, že drogy začala Winehouse užívat kvůli němu a jeho závislosti.
O životě Amy Winehouse vznikl roku 2015 životopisný dokumentární film Amy (premiéra na filmovém festivalu v Cannes).Kdo byla Amy Winehouse? Životopis Amy Winehouse, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Amy Winehouse

Národnost: anglická
Datum narození: 14. 9. 1983
Místo narození: Southgate, Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 23. 7. 2011

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Amy Winehouse sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Web? Víte co je Mandát? Znáte pojem Affiliate? Vzpomněli byste si co označuje výraz Canisterapie?

Klíčová slova: životopis, místo narození, datum narození, popis, hudba, lexikon, život, narození, kdo je Amy Winehouse?, národnost, nežijící, zajímavosti, osobnosti, vysvětlení, osobnost, kdy se narodila Amy Winehouse?

Pojem Amy Winehouse je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Amy Winehouse ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Amy Winehouse ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Amy Winehouse ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Amy Winehouse na Youtube

Najít slovo Amy Winehouse v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Amy Winehouse například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Amy Winehouse? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byla Amy Winehouse? Kdy se narodila Amy Winehouse? Kde se narodila Amy Winehouse? Kdy zemřela Amy Winehouse? Amy Winehouse patří do kategorie Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Amy Winehouse dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amy Winehouse i v jiné kategorii než je hudba.