Kdo je to?
Kdo byla Amy Winehouse? Životopis Amy Winehouse, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Amy Winehouse

Kdo byla Amy Winehouse? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Amy Jade Winehouse byla úspěšná britská jazzová zpěvačka, pětinásobná držitelka hudební ceny Grammy. Winehouse se narodila v Londýně v části zvané Southgate do rodiny taxikáře a lékárnice. Od mala měla problémy s chováním a ve školách ji učitelé neměli rádi kvůli jejímu vyrušování v hodinách. Často si v hodinách zpívala. Špatné chování také vedlo k tomu, že byla několikrát ze školy vyhozena a musela tak navštěvovat jiné školy. V pubertě se rozvedli její rodiče. Rozvod nesla Amy velmi těžce, protože svého otce milovala. Dokonce se u ní začaly projevovat deprese.
Profesionální zpěvačkou se stala již v 16 letech, kdy podepsala svou první profesionální smlouvu s nahrávací společností. V pouhých 20 letech vydala debutové album s názvem Frank (2003), které se stalo populárním nejen ve Velké Británii. Album obsahovalo velký hit Stronger Than Me, za který obdržela cenu BRIT Awards (kategorie Nejlepší píseň). Celosvětově se proslavila až po vydání druhého alba Back to Black (2006). Album obsahovalo další slavný hit Rehab. Za album byla nominovaná celkem šestkrát na cenu Grammy. Cen Grammy vyhrála celkem 5. K tomu získala také cenu BRIT Awards v kategorii nejlepší umělkyně. Třetí album Lioness: Hidden Treasures vyšlo až po smrti Amy Winehouse.
V roce 2007 si v Miami na Floridě vzala za manžela svého dlouholetého přítele Blakea Fieldera-Civila. Během jejich prvního roku manželství byli cílem bulvárních deníků, protože byli často přistiženi, jak užívali drogy a holdovali alkoholu. Dokonce byli policií zadrženi za držení marihuany. Na jedné fotografii byla Amy zachycena, jak kouří crack. Jednou se dokonce předávkovala extází a diazepamem. Osudným dnem se pro Winehouse stal 23. 7. 2011, kdy ji její bodyguard našel mrtvou v jejím domě. Pitva určila, že příčinou smrti byl alkohol, kterého měla v krvi 4,16 promile. Sám Blake Fielder-Civil se o 2 roky později přiznal, že drogy začala Winehouse užívat kvůli němu a jeho závislosti.
O životě Amy Winehouse vznikl roku 2015 životopisný dokumentární film Amy (premiéra na filmovém festivalu v Cannes).Kdo byla Amy Winehouse? Životopis Amy Winehouse, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Amy Winehouse

Národnost: anglická
Datum narození: 14. 9. 1983
Místo narození: Southgate, Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 23. 7. 2011

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Amy Winehouse? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Bílá neděle? Vzpomněli byste si na význam slova Mláto? Znáte pojem Dopplerův jev? Znáte definici termínu Amazon?

Klíčová slova: kde se narodila Amy Winehouse?, kdy se narodila Amy Winehouse?, datum úmrtí, Amy Winehouse, kdo je Amy Winehouse?, popis, Amy Winehouse, biografie, vysvětlení, kdo to je, wiki, datum narození, osobnost, zajímavosti, život, nežijící

Pojem Amy Winehouse je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Amy Winehouse ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Amy Winehouse ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Amy Winehouse na Youtube

Zkusit najít termín Amy Winehouse na Google.cz

Hledat slovo Amy Winehouse ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amy Winehouse například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Amy Winehouse

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Amy Winehouse? Kdy se narodila Amy Winehouse? Kde se narodila Amy Winehouse? Kdy zemřela Amy Winehouse? Amy Winehouse je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, triangl moderní, amy Winehouse, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Amy Winehouse např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amy Winehouse i v jiné kategorii než je hudba.