Kdo je to?
Kdo byla Amy Winehouse? Životopis Amy Winehouse, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Amy Winehouse

Kdo byla Amy Winehouse? Životopis, informace, biografie, hudba

Amy Jade Winehouse byla úspěšná britská jazzová zpěvačka, pětinásobná držitelka hudební ceny Grammy. Winehouse se narodila v Londýně v části zvané Southgate do rodiny taxikáře a lékárnice. Od mala měla problémy s chováním a ve školách ji učitelé neměli rádi kvůli jejímu vyrušování v hodinách. Často si v hodinách zpívala. Špatné chování také vedlo k tomu, že byla několikrát ze školy vyhozena a musela tak navštěvovat jiné školy. V pubertě se rozvedli její rodiče. Rozvod nesla Amy velmi těžce, protože svého otce milovala. Dokonce se u ní začaly projevovat deprese.
Profesionální zpěvačkou se stala již v 16 letech, kdy podepsala svou první profesionální smlouvu s nahrávací společností. V pouhých 20 letech vydala debutové album s názvem Frank (2003), které se stalo populárním nejen ve Velké Británii. Album obsahovalo velký hit Stronger Than Me, za který obdržela cenu BRIT Awards (kategorie Nejlepší píseň). Celosvětově se proslavila až po vydání druhého alba Back to Black (2006). Album obsahovalo další slavný hit Rehab. Za album byla nominovaná celkem šestkrát na cenu Grammy. Cen Grammy vyhrála celkem 5. K tomu získala také cenu BRIT Awards v kategorii nejlepší umělkyně. Třetí album Lioness: Hidden Treasures vyšlo až po smrti Amy Winehouse.
V roce 2007 si v Miami na Floridě vzala za manžela svého dlouholetého přítele Blakea Fieldera-Civila. Během jejich prvního roku manželství byli cílem bulvárních deníků, protože byli často přistiženi, jak užívali drogy a holdovali alkoholu. Dokonce byli policií zadrženi za držení marihuany. Na jedné fotografii byla Amy zachycena, jak kouří crack. Jednou se dokonce předávkovala extází a diazepamem. Osudným dnem se pro Winehouse stal 23. 7. 2011, kdy ji její bodyguard našel mrtvou v jejím domě. Pitva určila, že příčinou smrti byl alkohol, kterého měla v krvi 4,16 promile. Sám Blake Fielder-Civil se o 2 roky později přiznal, že drogy začala Winehouse užívat kvůli němu a jeho závislosti.
O životě Amy Winehouse vznikl roku 2015 životopisný dokumentární film Amy (premiéra na filmovém festivalu v Cannes).Kdo byla Amy Winehouse? Životopis Amy Winehouse, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Amy Winehouse

Národnost: anglická
Datum narození: 14. 9. 1983
Místo narození: Southgate, Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 23. 7. 2011

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Amy Winehouse s jinými lidmina webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Velikonoční pondělí? Vzpomenete si na definici slova Elektronická peněženka? Znáte pojem ČEDOK? Vzpomněli byste si na význam slova Dluh?

Klíčová slova: místo narození, Amy Winehouse, zajímavosti, vysvětlení, osobnosti, kde se narodila Amy Winehouse?, hudba, popis, kdy se narodila Amy Winehouse?, národnost, osobnost, život, biografie, Amy Winehouse, kdo je Amy Winehouse?, wiki

Pojem Amy Winehouse je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Amy Winehouse ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Amy Winehouse na Youtube

Zkusit najít Amy Winehouse ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Amy Winehouse na Google.cz

Hledat frázi Amy Winehouse v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Amy Winehouse například v Google obrázcích, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Amy Winehouse

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byla Amy Winehouse? Kdy se narodila Amy Winehouse? Kde se narodila Amy Winehouse? Kdy zemřela Amy Winehouse? Amy Winehouse se nachází v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Amy Winehouse dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amy Winehouse i v jiné kategorii než je hudba.