Kdo je to?
Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Erazim Kohák?

Kdo je to Erazim Kohák? Stručný životopis

Erazim Kohák je český novinář a také filozof, který se často zaměřuje na ekologii. Téměř 40 let žil v exilu v USA, kde byl členem UV Československé sociální demokracie. V ČSSD setrvává stále. Emigroval v roce 1948 a po pobytu v uprchlických táborech se dostal do USA, kde při zaměstnání studoval na několika vysokých školách. Působil i jako farář a později jako vysokoškolský docent a profesor.
Po sametové revoluci se do Česka vrátil, pracoval jako publicista a vyučoval na filozofické fakultě. Nyní působí v Centru globálních studií. Prezident Miloš Zeman vyznamenal Erazima Koháka Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Erazim Kohák

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1933
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Erazim Kohák? s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Outlook? Pamatujete si definici pojmu Pervitin? Víte, co je to Kazuistika? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kondiční cvičení?

Klíčová slova: co je to Erazim Kohák?, odborný výraz, wiki, kdo to je, synonymum, význam slova, přesný význam, význam pojmu, formulace, heslo, co znamená, definice, Erazim Kohák, význam, popis, pojem

Pojem Erazim Kohák je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Erazim Kohák v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Erazim Kohák na Youtube

Hledat heslo Erazim Kohák ve Wikipedii

Najít termín Erazim Kohák ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erazim Kohák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Erazim Kohák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Erazim Kohák?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Erazim Kohák? Kdo to byl Erazim Kohák? Kdy se narodil Erazim Kohák? Kde se narodil Erazim Kohák? Erazim Kohák je v kategorii filozofie. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Erazim Kohák kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erazim Kohák i v jiné kategorii než je filozofie.