Kdo je to?
Kdo je Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo je Erazim Kohák?

Kdo je Erazim Kohák? Životopis, informace, biografie, filozofie

Erazim Kohák je český novinář a také filozof, který se často zaměřuje na ekologii. Téměř 40 let žil v exilu v USA, kde byl členem UV Československé sociální demokracie. V ČSSD setrvává stále. Emigroval v roce 1948 a po pobytu v uprchlických táborech se dostal do USA, kde při zaměstnání studoval na několika vysokých školách. Působil i jako farář a později jako vysokoškolský docent a profesor.
Po sametové revoluci se do Česka vrátil, pracoval jako publicista a vyučoval na filozofické fakultě. Nyní působí v Centru globálních studií. Prezident Miloš Zeman vyznamenal Erazima Koháka Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní informace o osobě Erazim Kohák

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1933
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Erazim Kohák sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Outlook? Vzpomenete si na definici slova Facepalm? Víte, co je to Kavitace? Vzpomněli byste si na význam slova Kumys?

Klíčová slova: narození, kde se narodil Erazim Kohák?, filozofie, Erazim Kohák, informace, lexikon, filozofie, zajímavosti, datum narození, národnost, vysvětlení, osobnost, kdy se narodil Erazim Kohák?, život, wikipedie, Erazim Kohák

Pojem Erazim Kohák je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Erazim Kohák ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Erazim Kohák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Erazim Kohák na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Erazim Kohák ve Wikislovníku

Hledat pojem Erazim Kohák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Erazim Kohák například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Erazim Kohák? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Erazim Kohák? Kdy se narodil Erazim Kohák? Kde se narodil Erazim Kohák? Erazim Kohák se nachází v kategorii Filozofie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Erazim Kohák kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erazim Kohák i v jiné kategorii než je filozofie.