Kdo je to?
Kdo je Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo je Erazim Kohák?

Kdo je Erazim Kohák? Životopis, informace, biografie, filozofie

Erazim Kohák je český novinář a také filozof, který se často zaměřuje na ekologii. Téměř 40 let žil v exilu v USA, kde byl členem UV Československé sociální demokracie. V ČSSD setrvává stále. Emigroval v roce 1948 a po pobytu v uprchlických táborech se dostal do USA, kde při zaměstnání studoval na několika vysokých školách. Působil i jako farář a později jako vysokoškolský docent a profesor.
Po sametové revoluci se do Česka vrátil, pracoval jako publicista a vyučoval na filozofické fakultě. Nyní působí v Centru globálních studií. Prezident Miloš Zeman vyznamenal Erazima Koháka Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Erazim Kohák

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1933
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Erazim Kohák? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Outlook? Vzpomněli byste si co znamená slovo Síťová neutralita? Víte, co je to Off-road? Víte co je Kulturní dědictví?

Klíčová slova: kdy se narodil Erazim Kohák?, wiki, místo narození, vysvětlení, informace, osobnosti, popis, lexikon, filozofie, životopis, osobnost, zajímavosti, filozofie, Erazim Kohák, kde se narodil Erazim Kohák?, Erazim Kohák

Pojem Erazim Kohák je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Erazim Kohák v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Erazim Kohák ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Erazim Kohák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Erazim Kohák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Erazim Kohák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Erazim Kohák na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Erazim Kohák například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Erazim Kohák? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Erazim Kohák? Kdy se narodil Erazim Kohák? Kde se narodil Erazim Kohák? Erazim Kohák se nachází v kategorii Filozofie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Erazim Kohák kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erazim Kohák i v jiné kategorii než je filozofie.