Kdo je to?
Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Erazim Kohák?

Kdo je to Erazim Kohák? Stručný životopis

Erazim Kohák je český novinář a také filozof, který se často zaměřuje na ekologii. Téměř 40 let žil v exilu v USA, kde byl členem UV Československé sociální demokracie. V ČSSD setrvává stále. Emigroval v roce 1948 a po pobytu v uprchlických táborech se dostal do USA, kde při zaměstnání studoval na několika vysokých školách. Působil i jako farář a později jako vysokoškolský docent a profesor.
Po sametové revoluci se do Česka vrátil, pracoval jako publicista a vyučoval na filozofické fakultě. Nyní působí v Centru globálních studií. Prezident Miloš Zeman vyznamenal Erazima Koháka Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Základní údaje o osobě Erazim Kohák

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1933
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Erazim Kohák s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Duté vlákno? Víte co je Aloha? Víte, co je to Člunkový běh? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jmenovatel?

Klíčová slova: odborný výraz, termín, původ slova, informace, etymologie, lexikon, přesný výraz, synonymum, heslo, popis, co je to Erazim Kohák?, význam, význam pojmu, formulace, wiki, filozofie

Pojem Erazim Kohák je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Erazim Kohák doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Erazim Kohák na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erazim Kohák ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Erazim Kohák ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Erazim Kohák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Erazim Kohák například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Erazim Kohák? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Erazim Kohák? Kdo to byl Erazim Kohák? Kdy se narodil Erazim Kohák? Kde se narodil Erazim Kohák? Erazim Kohák se nachází v kategorii filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Erazim Kohák dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erazim Kohák i v jiné kategorii než je filozofie.