Kdo je to?
Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Erazim Kohák?

Kdo je to Erazim Kohák? Stručný životopis

Erazim Kohák je český novinář a také filozof, který se často zaměřuje na ekologii. Téměř 40 let žil v exilu v USA, kde byl členem UV Československé sociální demokracie. V ČSSD setrvává stále. Emigroval v roce 1948 a po pobytu v uprchlických táborech se dostal do USA, kde při zaměstnání studoval na několika vysokých školách. Působil i jako farář a později jako vysokoškolský docent a profesor.
Po sametové revoluci se do Česka vrátil, pracoval jako publicista a vyučoval na filozofické fakultě. Nyní působí v Centru globálních studií. Prezident Miloš Zeman vyznamenal Erazima Koháka Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní data o osobě Erazim Kohák

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1933
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Erazim Kohák s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Droga? Vzpomněli byste si co označuje výraz Osteochondróza? Víte, co je to Dermatovenerologie? Znáte termín Balada?

Klíčová slova: kdo to je, etymologie, význam, vysvětlení, původ slova, význam slova, synonymum, kdo je Erazim Kohák?, přesný význam, odborný výraz, popis, význam pojmu, slovo, popis, pojem, přesný výraz

Pojem Erazim Kohák je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Erazim Kohák ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Erazim Kohák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Erazim Kohák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Erazim Kohák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Erazim Kohák například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Erazim Kohák?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Erazim Kohák? Kdo to byl Erazim Kohák? Kdy se narodil Erazim Kohák? Kde se narodil Erazim Kohák? Erazim Kohák je v kategorii filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Erazim Kohák třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erazim Kohák i v jiné kategorii než je filozofie.