Kdo je to?
Kdo byl Bedřich Reicin? Životopis Bedřich Reicin, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Bedřich Reicin?

Kdo byl Bedřich Reicin? Životopis, informace, biografie, zločin

Bedřich Reicin byl československý voják, který v 50. letech řídil perzekuci vojáků na základě vykonstruovaných procesů. Nakonec byl o pár let později rovněž odsouzen k trestu smrti ve vykonstruovaném procesu s „protistátním spikleneckým centrem Rudolfa Slánského“.
Bedřich Reicin (původním jménem původním jménem Friedrich Reinzinger) se narodil v roce 1911 v Přerově do rodiny učitele židovského původu. Vystudoval gymnázium a německou obchodní akademii. Po studiích se stal placeným funkcionářem KSČ a krátce přispíval do Rudého práva. Po obsazení Československa Německem byl za svou komunistickou činnost dvakrát zatčen, ale trestu se vyhnul. Ústředna pro židovské vystěhovalectví mu zařídila cestu do Šanghaje, Reicin se ale nakonec usadil v Sovětském svazu. Tam pracoval jako informátor a v roce 1942 byl zařazen do československého pluku. Absolvoval důstojnickou školu a nastoupil na frontu, kde byl zraněn zbloudilou střelou. V roce 1945 se stal přednostou Obranného zpravodajství. Po konci války byl povýšen nejprve na majora, o pár měsíců později na podplukovníka. V této funkci se podílel na výsleších zadržených nacistů a příslušníků gestapa. Byl povýšen na plukovníka a náměstka ministra obrany, což mu zajistilo téměř neomezenou moc.
Po únoru 1948 začal vést čistky v armádním důstojnickém sboru. Měl osobní podíl na perzekuci desítek vojáků, kteří byli na základě smyšlených procesů týráni, odsuzováni k desítkám let vězení i trestům smrti. Bedřich Reicin se tak stal symbolem nezákonností a hrůz 50. let. Když se ale v roce 1950 stal ministrem obrany Alexej Čepička, Reicin narazil. Čepička na základě svědectví vojáků o hrůzách, které na nich Reicin páchal, začal tyto zločiny vyšetřovat a Reicin byl nakonec v roce 1951 uvězněn. Poté byl odsouzen k trestu smrti, paradoxně ale za vykonstruovaný proces známý jako „protistátní spiklenecké centrum Rudolfa Slánského“, nikoliv za zločiny, které skutečně spáchal.Kdo byl Bedřich Reicin? Životopis Bedřich Reicin, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Bedřich Reicin

Národnost: česká
Datum narození: 29.9.1911
Místo narození: Přerov, Česká republika
Datum úmrtí: 3.12.1952

Tento text (Bedřich Reicin) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Wap? Vzpomněli byste si co znamená slovo Segregace? Rozumíte pojmu Surrealismus? Víte co je Ketodieta?

Klíčová slova: místo narození, popis, informace, vysvětlení, osobnost, datum úmrtí, zločin, osobnosti, kdo to je, zajímavosti, kde se narodil Bedřich Reicin?, kdo je Bedřich Reicin?, národnost, život, narození, kdy se narodil Bedřich Reicin?

Pojem Bedřich Reicin je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Bedřich Reicin zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Bedřich Reicin ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Bedřich Reicin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Bedřich Reicin ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bedřich Reicin na Youtube

Najít heslo Bedřich Reicin ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bedřich Reicin například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bedřich Reicin

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Bedřich Reicin? Kdy se narodil Bedřich Reicin? Kde se narodil Bedřich Reicin? Kdy zemřel Bedřich Reicin? Bedřich Reicin je v kategorii Zločin

Text vytvořen pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Bedřich Reicin řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bedřich Reicin i v jiné kategorii než je zločin.