Kdo je to?
Kdo je to Cikorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cikorka? Lidé, hanlivé

Kdo je to Cikorka?

Co znamená a jaký je význam slova Cikorka?

Cikorka je jednak náhražka kávy, jednak hanlivé slangové označení Romů. Cikorka je upražený rozdrcený kořen rostliny čekanky obecné. Využívá se jako náhražka kávy díky podobné barvě a aromatu. Cikorka byla oblíbená během obou světových válek, kdy byla káva nedostatkovým zbožím. Vzhledem k tomu, že cikorka neobsahuje kofein, byla zvláště oblíbená u dětí a kojících matek. Kvůli své barvě se dnes často slovo cikorka používá v internetových diskuzích nebo v osobní komunikaci pro označení Romů. Na toto použití slova doplatil mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig, který byl za svůj komentář s tímto slovem odvolán z funkce.


Kdo je to Cikorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cikorka? Lidé, hanlivé

Tento text (Cikorka) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Účtenková loterie? Znáte termín Lustrace? Pamatujete si definici pojmu Juta? Víte, co je to Cystoskopie?

Klíčová slova: hanlivé, význam slova, odborný výraz, wiki, vysvětlení, Cikorka, hanlivé, Cikorka, formulace, přesný význam, etymologie, přesný výraz, slovo, původ slova, popis, informace

Pojem Cikorka je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat termín Cikorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Cikorka ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Cikorka ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Cikorka na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Cikorka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cikorka například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Cikorka

Nyní již víte Kdo je to Cikorka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cikorka? Definice pojmu Cikorka je v sekci Hanlivé

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též zkusit najít výraz, definici, slovo, termín třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cikorka v jiné sekci než hanlivé.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.