Kdo je to?
Kdo je to, byl Cikorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cikorka? Lidé, hanlivé

Kdo je to Cikorka?

Co znamená a jaký je význam slova Cikorka?

Cikorka je jednak náhražka kávy, jednak hanlivé slangové označení Romů. Cikorka je upražený rozdrcený kořen rostliny čekanky obecné. Využívá se jako náhražka kávy díky podobné barvě a aromatu. Cikorka byla oblíbená během obou světových válek, kdy byla káva nedostatkovým zbožím. Vzhledem k tomu, že cikorka neobsahuje kofein, byla zvláště oblíbená u dětí a kojících matek. Kvůli své barvě se dnes často slovo cikorka používá v internetových diskuzích nebo v osobní komunikaci pro označení Romů. Na toto použití slova doplatil mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig, který byl za svůj komentář s tímto slovem odvolán z funkce.


Kdo je to, byl Cikorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cikorka? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Cikorka? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Ascorutin? Znáte termín Overlock? Pamatujete si definici pojmu Přírodní památka? Víte, co je to Arkáda?

Klíčová slova: původ slova, kdo to je, termín, definice, informace, popis, formulace, lexikon, co znamená, vysvětlení, synonymum, hanlivé, význam slova, kdo je Cikorka?, pojem, popis

Pojem Cikorka je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít Cikorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Cikorka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Cikorka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Cikorka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cikorka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Cikorka, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Cikorka? Kdo to byl Cikorka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cikorka? Definice pojmu Cikorka je v kategorii hanlivé. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, definici, text, výraz např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cikorka v jiné sekci než hanlivé.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.