Kdo je to?
Kdo je to Cikorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cikorka? Lidé, hanlivé

Cikorka

Co znamená a jaký je význam slova Cikorka?

Cikorka je jednak náhražka kávy, jednak hanlivé slangové označení Romů. Cikorka je upražený rozdrcený kořen rostliny čekanky obecné. Využívá se jako náhražka kávy díky podobné barvě a aromatu. Cikorka byla oblíbená během obou světových válek, kdy byla káva nedostatkovým zbožím. Vzhledem k tomu, že cikorka neobsahuje kofein, byla zvláště oblíbená u dětí a kojících matek. Kvůli své barvě se dnes často slovo cikorka používá v internetových diskuzích nebo v osobní komunikaci pro označení Romů. Na toto použití slova doplatil mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig, který byl za svůj komentář s tímto slovem odvolán z funkce.


Kdo je to Cikorka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cikorka? Lidé, hanlivé

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Povinné ručení? Víte co je Disponibilní zůstatek? Pamatujete si definici pojmu Naturopatie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Parketa?

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, pojem, co znamená, lexikon, wikipedie, etymologie, význam pojmu, formulace, původ slova, definice, Cikorka, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, heslo

Pojem Cikorka je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Cikorka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Cikorka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Cikorka na Youtube

Zkusit najít frázi Cikorka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Cikorka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Cikorka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Cikorka, definice, vysvětlení pojmu

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Cikorka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cikorka? Definice pojmu Cikorka patří do kategorie Hanlivé

Kategorie hanlivé, blázen, cikorka, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Cikorka i v jiné sekci než v hanlivé.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.