Kdo je to?
Kdo je Lucy Liu? Životopis Lucy Liu, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Lucy Liu

Kdo je Lucy Liu? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Lucy Alexis Liu se narodila 2. prosince 1968 v New Yorku. Je to americká herečka čínského původu. Její matka pracovala ještě v Číně jako biochemička a otec byl původní profesí stavební inženýr. Lucy vyrůstala společně se svými staršími sourozenci, bratrem Johnem Liu a sestrou Jenny Liu. Po střední škole se rozhodla pokračovat ve studiu na Newyorské univerzitě. Tuto školu však po roce opustila a přešla na Michiganskou univerzitu. Odsud si nakonec odnesla bakalářský titul v oboru Asian languages and cultures (Asijské jazyky a kultury). V tomto období také navštěvovala hodiny tance, herectví a umění. Když pak získala hlavní roli v divadelní adaptaci Alenky v říši divů, rozhodla se přestěhovat do Los Angeles a věnovat se herectví profesionálně.
Zde se zpočátku živila jako servírka a instruktorka aerobiku, ve volných chvílích pak obcházela konkurzy, aby se ucházela o malé či větší role před kamerou. Získala menší role v seriálech Beverly Hills 90210, Policie New York, Pohotovost, Akta X či Pearl. Jeden z prvních filmů, ve kterém se objevila, byl Jerry Maguire z roku 1996. Následovalo pár dalších menších rolí. Průlom v její kariéře přinesl seriál Ally McBealová. Roli Nelle Porter, na kterou dělala konkurz, sice nezískala, avšak svým projevem zaujala scénáristu a producenta Davida E. Kelleyho natolik, že pro ni vytvořil novou roli právničky Ling Woo. Tím se jí otevřely dveře k dalším rolím. V roce 1999 se objevila ve filmech Odplata a Boxeři a o rok později získala jednu z hlavních rolí ve filmu Charlieho andílci. V následujících letech jsme mohli tuto herečku vidět například ve filmech Hotel, Tělo na tělo a také v Oscary oceněném filmu Chicago. V roce 2003 hrála v pokračování Charlieho andílků s podtitulem Na plný pecky a v roce 2004 v akčním filmu Kill Bill 2. V posledním zmiňovaném snímku pak mohla uplatnit svou zálibu v bojových uměních. Následně jsme ji mohli vidět například ve snímcích Domino anebo Nabít a zabít. Věnuje se také dabingu, její hlas jsme mohli slyšet například v animovaném filmu Kung Fu Panda.
V soukromém životě se Lucy Liu kromě bojových umění ráda věnuje jízdě na koni, ráda lyžuje a má ráda horolezectví. Svůj talent přenesla také do výtvarného umění, ve kterém též sklízí úspěchy. V roce 1993 svou vlastní výstavu v SoHo v New Yorku.Kdo je Lucy Liu? Životopis Lucy Liu, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Lucy Liu

Národnost: americká
Datum narození: 2. prosince 1968
Místo narození: New York

Popis osobnosti Lucy Liu můžete sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Heureka? Rozumíte pojmu Pandora Papers? Víte, co je to Kognitivní psychologie? Znáte pojem Slovosled?

Klíčová slova: kde se narodila Lucy Liu?, osobnosti, narození, informace, místo narození, popis, národnost, zajímavosti, herectví, kdy se narodila Lucy Liu?, Lucy Liu, vysvětlení, wikipedie, Lucy Liu, datum narození, herectví

Pojem Lucy Liu je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Lucy Liu ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Lucy Liu ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Lucy Liu ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Lucy Liu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Lucy Liu na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucy Liu například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lucy Liu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Lucy Liu? Kdy se narodila Lucy Liu? Kde se narodila Lucy Liu? Lucy Liu je v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Lucy Liu řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lucy Liu i v jiné kategorii než je herectví.