Kdo je to?
Kdo je Michal Bystrov? Životopis Michal Bystrov, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Michal Bystrov?

Kdo je Michal Bystrov? Životopis, informace, biografie, hudba

Michal Bystrov je český hudebník, básník, novinář, překladatel a spisovatel. Bystrov se narodil v Praze a po střední škole vystudoval hudebně dramatický obor na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Poté nastoupil na katedru bohemistiky na Filosofické fakultě na Univerzitě Karlově v Praze. Studium však nedokončil a začal pracovat jako novinář, kde se nejvíce zaměřoval na kulturu a hudbu. Nejprve pracoval v Českém rozhlase (elév). Během roku 1999-2013 psal Bystrov pro Lidové noviny. Psal hlavně recenze, rozhovory, reportáže a sloupky. Psal také zahraniční a domácí rubriky nebo o historii. Jeho články byly publikovány v Lidových novinách, Deníku nebo časopisu Reflex.
V roce 2002 začal psát pro časopis Xantypa, mezi lety 2004-06 pro Respekt. Od roku 2007 psal pro časopis UNI, pro časopis Reflex začal psát v roce 2015. Mezi jeho další spolupráce po roce 2010 patří psaní článků pro Rádio Česko, Crossroads, Aktuálně, Rock and Pop, Rock and All, Reportér a Tři veteráni.
V časopise Deník pracuje od roku 2020 jako redaktor publicistického týmu v oblasti kultury.
Jako spisovatel napsal trilogii Příběhy písní mezi lety 2009-2015. Vydal také tři sbírky s poezií s názvy Blues na rozcestí (2013), Nech ten mech (2014) a Všechna hvězdná znamení (2020).
Přeložil také řadu hudebních biografií hudebních velikánů jako Tom Waits, Bob Dylan, Paul Simon, Freddie Mercury, Bruce Springsteen nebo kapel The Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin. Do časopisů překládal básně Charlese Bukowského, Richarda Brautigana, Kennetha Rexrotha a dalších.
Michal Bystrov hraje na kytaru a harmoniku. Má za sebou řadu koncertů (sám nebo s kapelou). Během jeho hudební kariéry mu vyšla čtyři alba s názvy Nespouštěj oči z trati (2007), O den starší, o dům dál (2017), Cardenio (2019) a Drahá šelmo (2020). Roku 2013 vydal EP Whiskey Jam, o čtyři roky později vyšlo album Když neumřeš včas (soubor jeho písní z prvních pětadvaceti let jeho kariéry).Kdo je Michal Bystrov? Životopis Michal Bystrov, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Michal Bystrov

Národnost: česká
Datum narození: 30. 11. 1979
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Michal Bystrov s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Ganache? Vzpomněli byste si co označuje výraz Baileys? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fortifikace? Znáte termín Exkláva?

Klíčová slova: zajímavosti, vysvětlení, osobnosti, informace, wiki, lexikon, osobnost, život, kdo je Michal Bystrov?, kde se narodil Michal Bystrov?, Michal Bystrov, místo narození, datum narození, wikipedie, biografie, národnost

Pojem Michal Bystrov je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Michal Bystrov zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Michal Bystrov ve Wikislovníku

Zkusit najít Michal Bystrov ve Wikipedii

Vyhledat pojem Michal Bystrov ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Michal Bystrov na Google obrázcích

Najít slovo Michal Bystrov ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Bystrov například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Bystrov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Michal Bystrov? Kdy se narodil Michal Bystrov? Kde se narodil Michal Bystrov? Michal Bystrov se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Michal Bystrov dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Bystrov i v jiné kategorii než je hudba.