Kdo je to?
Kdo je Michal Bystrov? Životopis Michal Bystrov, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Michal Bystrov?

Kdo je Michal Bystrov? Životopis, informace, biografie, hudba

Michal Bystrov je český hudebník, básník, novinář, překladatel a spisovatel. Bystrov se narodil v Praze a po střední škole vystudoval hudebně dramatický obor na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Poté nastoupil na katedru bohemistiky na Filosofické fakultě na Univerzitě Karlově v Praze. Studium však nedokončil a začal pracovat jako novinář, kde se nejvíce zaměřoval na kulturu a hudbu. Nejprve pracoval v Českém rozhlase (elév). Během roku 1999-2013 psal Bystrov pro Lidové noviny. Psal hlavně recenze, rozhovory, reportáže a sloupky. Psal také zahraniční a domácí rubriky nebo o historii. Jeho články byly publikovány v Lidových novinách, Deníku nebo časopisu Reflex.
V roce 2002 začal psát pro časopis Xantypa, mezi lety 2004-06 pro Respekt. Od roku 2007 psal pro časopis UNI, pro časopis Reflex začal psát v roce 2015. Mezi jeho další spolupráce po roce 2010 patří psaní článků pro Rádio Česko, Crossroads, Aktuálně, Rock and Pop, Rock and All, Reportér a Tři veteráni.
V časopise Deník pracuje od roku 2020 jako redaktor publicistického týmu v oblasti kultury.
Jako spisovatel napsal trilogii Příběhy písní mezi lety 2009-2015. Vydal také tři sbírky s poezií s názvy Blues na rozcestí (2013), Nech ten mech (2014) a Všechna hvězdná znamení (2020).
Přeložil také řadu hudebních biografií hudebních velikánů jako Tom Waits, Bob Dylan, Paul Simon, Freddie Mercury, Bruce Springsteen nebo kapel The Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin. Do časopisů překládal básně Charlese Bukowského, Richarda Brautigana, Kennetha Rexrotha a dalších.
Michal Bystrov hraje na kytaru a harmoniku. Má za sebou řadu koncertů (sám nebo s kapelou). Během jeho hudební kariéry mu vyšla čtyři alba s názvy Nespouštěj oči z trati (2007), O den starší, o dům dál (2017), Cardenio (2019) a Drahá šelmo (2020). Roku 2013 vydal EP Whiskey Jam, o čtyři roky později vyšlo album Když neumřeš včas (soubor jeho písní z prvních pětadvaceti let jeho kariéry).Kdo je Michal Bystrov? Životopis Michal Bystrov, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Michal Bystrov

Národnost: česká
Datum narození: 30. 11. 1979
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Michal Bystrov? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Ganache? Víte co je Draslík? Vzpomněli byste si co označuje výraz Finanční rezerva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ostění?

Klíčová slova: kdy se narodil Michal Bystrov?, vysvětlení, zajímavosti, národnost, lexikon, Michal Bystrov, narození, životopis, místo narození, osobnosti, wikipedie, kdo je Michal Bystrov?, datum narození, wiki, hudba, osobnost

Pojem Michal Bystrov je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledejte bez špehování slovo Michal Bystrov ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Michal Bystrov na Youtube

Zkusit najít frázi Michal Bystrov ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Bystrov ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Bystrov například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Michal Bystrov?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Michal Bystrov? Kdy se narodil Michal Bystrov? Kde se narodil Michal Bystrov? Michal Bystrov je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Michal Bystrov kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Bystrov i v jiné kategorii než je hudba.