Kdo je to?
Kdo je to Václav Klaus? Životopis Václav Klaus, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Václav Klaus?

Kdo je to Václav Klaus? Stručný životopis

Václav Klaus byl po Havlovi druhým prezidentem ČR. Poprvé byl zvolen v roce 2003 a ve funkci setrval po dvě pětiletá období (více ústava ČR neumožňuje). Před revolucí pracoval Klaus v Prognostickém ústavu, po roce 1989 vstoupil do politiky - byl předsedou Občanského fóra a v roce 1990 založil stranu ODS. Vystřídal funkce ministra financí a byl ministerským předsedou. Podílel se na tzv. kopónové privatizaci, což byl převod státního majetku do rukou soukromých vlastníků, dodnes hodnocený kontroverzně (mnozí při tom "výhodně" přišli k rozsáhlému majetku). V roce 1998 umožnil uzavřením tzv. opoziční smlouvy fungování menšinové vlády ČSSD Miloše Zemana. Jako prezident Klaus proslul odporem k EU a popíráním globálního oteplování. Na začátku roku 2013 vyhlásil rozsáhlou amnestii, která silně popudila veřejnost, neboť se vztahovala i na osoby souzené za korupci aj., jejichž soudní procesy se táhly neúměrně dlouho.Kdo je to Václav Klaus? Životopis Václav Klaus, lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Václav Klaus

Národnost: česká
Datum narození: 19.6.1941
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Václav Klaus sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Tinnitus? Znáte definici termínu Vinkulace? Znáte termín Patio? Pamatujete si definici pojmu Alpaka?

Klíčová slova: synonymum, popis, definice, slovo, co znamená, etymologie, vysvětlení, formulace, termín, kdo je Václav Klaus?, význam pojmu, význam, odborný výraz, informace, původ slova, pojem

Pojem Václav Klaus je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Václav Klaus

Hledat frázi Václav Klaus ve Wikislovníku

Najít heslo Václav Klaus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Václav Klaus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Václav Klaus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Klaus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Václav Klaus

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Václav Klaus? Kdo to byl Václav Klaus? Kdy se narodil Václav Klaus? Kde se narodil Václav Klaus? Václav Klaus se nachází v sekci panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Václav Klaus řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Klaus i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?