Kdo je to?
Kdo je to Václav Klaus? Životopis Václav Klaus, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Václav Klaus?

Kdo je to Václav Klaus? Stručný životopis

Václav Klaus byl po Havlovi druhým prezidentem ČR. Poprvé byl zvolen v roce 2003 a ve funkci setrval po dvě pětiletá období (více ústava ČR neumožňuje). Před revolucí pracoval Klaus v Prognostickém ústavu, po roce 1989 vstoupil do politiky - byl předsedou Občanského fóra a v roce 1990 založil stranu ODS. Vystřídal funkce ministra financí a byl ministerským předsedou. Podílel se na tzv. kopónové privatizaci, což byl převod státního majetku do rukou soukromých vlastníků, dodnes hodnocený kontroverzně (mnozí při tom "výhodně" přišli k rozsáhlému majetku). V roce 1998 umožnil uzavřením tzv. opoziční smlouvy fungování menšinové vlády ČSSD Miloše Zemana. Jako prezident Klaus proslul odporem k EU a popíráním globálního oteplování. Na začátku roku 2013 vyhlásil rozsáhlou amnestii, která silně popudila veřejnost, neboť se vztahovala i na osoby souzené za korupci aj., jejichž soudní procesy se táhly neúměrně dlouho.Kdo je to Václav Klaus? Životopis Václav Klaus, lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Václav Klaus

Národnost: česká
Datum narození: 19.6.1941
Místo narození: Praha

Tento text (Václav Klaus) můžete samozřejmě sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Tinnitus? Víte, co je to Fakultativní výlet? Znáte termín Tračník? Rozumíte pojmu Arachnofobie?

Klíčová slova: definice, slovo, formulace, přesný výraz, vysvětlení, wiki, etymologie, co znamená, Václav Klaus, odborný výraz, lexikon, přesný význam, informace, kdo je Václav Klaus?, heslo, význam slova

Pojem Václav Klaus je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Václav Klaus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Václav Klaus na Youtube

Vyhledat termín Václav Klaus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Václav Klaus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Klaus například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Václav Klaus

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Václav Klaus? Kdo to byl Václav Klaus? Kdy se narodil Václav Klaus? Kde se narodil Václav Klaus? Václav Klaus je v kategorii panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Václav Klaus řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Klaus i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?