Kdo je to?
Kdo je Andrea Elsnerová? Životopis Andrea Elsnerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Andrea Elsnerová?

Kdo je Andrea Elsnerová? Životopis, informace, biografie, herectví

Andrea Elsnerová je česká filmová, divadelní a seriálová herečka, rozhlasová a dabingová herečka. Elsnerová se narodila v Zábřehu na Moravě. Po základní škole se přesunula do Prahy, kde studovala herectví na Pražské konzervatoři. Konzervatoř úspěšně absolvovala roku 1996 a získala angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. V Městském divadle si zahrála v divadelních hrách Figarova svatba, Tři sestry, Poprask na laguně a Sestup Orfeův. Po třech letech divadlo opustila a v roce 1999 začala působit ve Vinohradském divadle v Praze. Zde se objevila ve hrách Drobečky z perníku, Lysistrata, Král jelenem, Krejčovský salon, Lásky paní Katty, Pokorný Felix, Mezi úterým a pátkem, Tango sólo, Donaha!, Shakespeare v Hollywoodu, Richard II. a mnoho dalších. Hostovala rovněž v Divadle Miriam a v Divadle Na Jezerce
Elsnerová debutovala ve filmu Řád v roce 1994. Za svou vedlejší roli byla nominovaná na herecké ocenění Český lev. Častokrát hrála role i v televizních pohádkách jako Kulihrášek a zakletá princezna (1995), Cesta do pekla a zpátky (1996), Černokněžník, Rumplcimprcampr (1997), Elixír a Halíbela (2001) nebo O dívce, která šlápla na chléb (2007).
Dále se objevila ve známých českých filmech jako Fany (1995), Lakomec (2003), Povodeň (2005), Vánoční hvězda (2012) a Klec (2019).
Andrea Elsnerová se objevila také v českých televizních seriálech. Nejvíce se proslavila v seriálu Četnické humoresky, kde si zahrála ve třech řadách tohoto komediálního seriálu. Hrála i v seriálech Život na zámku (1997), Hříšní lidé města brněnského (1999), Hraběnky (2007), Cukrárna (2010), Policie Modrava (2017) a Čechovi (2019).
Jako dabingová herečka propůjčila Elsnerová svůj hlas postavičce Leely z kresleného seriálu Futurama a Lily z amerického seriálu Jak jsem poznal vaši matku.
Jako rozhlasová herečka načetla 7 povídek z Latinské Ameriky pod názvem Příběhy z konce světa (2012), třídílné zpracování díla Apartmá v hotelu Plaza (2019) a Zuzanin dech, který má celkem třináct dílů.Kdo je Andrea Elsnerová? Životopis Andrea Elsnerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Andrea Elsnerová

Národnost: česká
Datum narození: 5. 2. 1977
Místo narození: Zábřeh, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Andrea Elsnerová? s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Pleso? Víte co je Korelace? Pamatujete si definici pojmu Ionosféra? Vzpomněli byste si co označuje výraz Afebrilní?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, Andrea Elsnerová, národnost, životopis, wiki, zajímavosti, lexikon, Andrea Elsnerová, osobnost, kde se narodila Andrea Elsnerová?, datum narození, herectví, osobnosti, kdy se narodila Andrea Elsnerová?, místo narození

Pojem Andrea Elsnerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Andrea Elsnerová doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Andrea Elsnerová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Andrea Elsnerová na Google.cz

Vyhledat termín Andrea Elsnerová na Google obrázcích

Hledat pojem Andrea Elsnerová ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Andrea Elsnerová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Elsnerová například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Andrea Elsnerová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Andrea Elsnerová? Kdy se narodila Andrea Elsnerová? Kde se narodila Andrea Elsnerová? Andrea Elsnerová patří do kategorie Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Andrea Elsnerová řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Elsnerová i v jiné kategorii než je herectví.