Kdo je to?
Kdo je Andrea Elsnerová? Životopis Andrea Elsnerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Andrea Elsnerová?

Kdo je Andrea Elsnerová? Životopis, informace, biografie, herectví

Andrea Elsnerová je česká filmová, divadelní a seriálová herečka, rozhlasová a dabingová herečka. Elsnerová se narodila v Zábřehu na Moravě. Po základní škole se přesunula do Prahy, kde studovala herectví na Pražské konzervatoři. Konzervatoř úspěšně absolvovala roku 1996 a získala angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. V Městském divadle si zahrála v divadelních hrách Figarova svatba, Tři sestry, Poprask na laguně a Sestup Orfeův. Po třech letech divadlo opustila a v roce 1999 začala působit ve Vinohradském divadle v Praze. Zde se objevila ve hrách Drobečky z perníku, Lysistrata, Král jelenem, Krejčovský salon, Lásky paní Katty, Pokorný Felix, Mezi úterým a pátkem, Tango sólo, Donaha!, Shakespeare v Hollywoodu, Richard II. a mnoho dalších. Hostovala rovněž v Divadle Miriam a v Divadle Na Jezerce
Elsnerová debutovala ve filmu Řád v roce 1994. Za svou vedlejší roli byla nominovaná na herecké ocenění Český lev. Častokrát hrála role i v televizních pohádkách jako Kulihrášek a zakletá princezna (1995), Cesta do pekla a zpátky (1996), Černokněžník, Rumplcimprcampr (1997), Elixír a Halíbela (2001) nebo O dívce, která šlápla na chléb (2007).
Dále se objevila ve známých českých filmech jako Fany (1995), Lakomec (2003), Povodeň (2005), Vánoční hvězda (2012) a Klec (2019).
Andrea Elsnerová se objevila také v českých televizních seriálech. Nejvíce se proslavila v seriálu Četnické humoresky, kde si zahrála ve třech řadách tohoto komediálního seriálu. Hrála i v seriálech Život na zámku (1997), Hříšní lidé města brněnského (1999), Hraběnky (2007), Cukrárna (2010), Policie Modrava (2017) a Čechovi (2019).
Jako dabingová herečka propůjčila Elsnerová svůj hlas postavičce Leely z kresleného seriálu Futurama a Lily z amerického seriálu Jak jsem poznal vaši matku.
Jako rozhlasová herečka načetla 7 povídek z Latinské Ameriky pod názvem Příběhy z konce světa (2012), třídílné zpracování díla Apartmá v hotelu Plaza (2019) a Zuzanin dech, který má celkem třináct dílů.Kdo je Andrea Elsnerová? Životopis Andrea Elsnerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Andrea Elsnerová

Národnost: česká
Datum narození: 5. 2. 1977
Místo narození: Zábřeh, Československo

Tento text (Andrea Elsnerová) můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Živnost? Znáte termín Cui bono? Pamatujete si definici pojmu Fajitas? Víte, co je to Zákon?

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, Andrea Elsnerová, kdy se narodila Andrea Elsnerová?, Andrea Elsnerová, životopis, osobnosti, herectví, datum narození, informace, narození, lexikon, wikipedie, kde se narodila Andrea Elsnerová?, kdo je Andrea Elsnerová?, národnost

Pojem Andrea Elsnerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Andrea Elsnerová v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Andrea Elsnerová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Andrea Elsnerová ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Andrea Elsnerová na Youtube

Vyhledat slovo Andrea Elsnerová ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Andrea Elsnerová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Elsnerová například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Andrea Elsnerová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Andrea Elsnerová? Kdy se narodila Andrea Elsnerová? Kde se narodila Andrea Elsnerová? Andrea Elsnerová patří do kategorie Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Andrea Elsnerová kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Elsnerová i v jiné kategorii než je herectví.