Kdo je to?
Kdo je Geoffrey Rush? Životopis Geoffrey Rush, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Geoffrey Rush

Kdo je Geoffrey Rush? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Geoffrey Roy Rush, je uznávaný australský filmový a divadelní herec. Patří mezi elitní skupinu herců, kteří získali trojnásobnou hereckou cenu – Oscara, Emmy a Tony. Je také držitelem tří cen Britské filmové akademie, dvou Zlatých glóbů a čtyř cen Screen Actors Guild. Je zakládajícím prezidentem Australské akademie filmového a televizního umění a v roce 2012 byl vyhlášen Australanem roku.
Geoffrey Roy Rush se narodil 6. července 1951 v Toowoombě v australském Queenslandu. Navštěvoval Everton Park State High School a absolvoval University of Queensland.s bakalářským titulem v oboru umění. V té době si ho všimla agentura vyhledávající talenty a tím začala jeho herecká kariéra. V roce 1975 odjel studovat pantomimu, pohyb a divadlo do Paříže a hrával především v zahraničních produkcích. Po návratu dostával stále výraznější role a nejvíce jej proslavil film Záře, v němž hrál skutečného pianistu Davida Helfgotta. Za ztvárnění Helfgottova boje s duševní nemocí a jeho cesty za znovuobjevením lásky k hudbě získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon. Toto uznání katapultovalo Rushe mezi mezinárodní hvězdy a vydláždilo mu cestu k řadě kritikou oceňovaných rolí.
Na Oscara byl nominován také za role ve filmech Zamilovaný Shakespeare, Peříčka a Králova řeč. Jeho popularitu utvrdila role kapitána Hectora Barbossy v sérii Piráti z Karibiku. Uznání získal také za své výkony v televizi a na divadelních prknech.
Rushův přínos umění ale přesahuje jeho hereckou kariéru – je totiž zakládajícím prezidentem Australské akademie filmového a televizního umění a za svůj přínos zábavnímu průmyslu a obhajobu umění byl v roce 2012 jmenován Australanem roku. Je ženatý s herečkou Jane Menelaus , se kterou má dceru a syna. V současnosti žije v Melbourne. Vypořádat se musel s obviněním z roku 2017, kdy se měl údajně nevhodně chovat ke kolegyni během představení Král Lear. Herec obvinění popřel a soud rozhodl v jeho prospěch.Kdo je Geoffrey Rush? Životopis Geoffrey Rush, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Geoffrey Rush

Národnost: australská
Datum narození: 6.7.1951
Místo narození: Toowoomba, Queensland, Austrálie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Geoffrey Rush s bližními na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Adenovirus? Rozumíte pojmu Gesce? Víte co je Jeřáb oskeruše? Znáte pojem Koudel?

Klíčová slova: kdo je Geoffrey Rush?, wikipedie, osobnosti, kde se narodil Geoffrey Rush?, informace, herectví, vysvětlení, místo narození, Geoffrey Rush, datum narození, lexikon, Geoffrey Rush, herectví, životopis, život, wiki

Pojem Geoffrey Rush je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Geoffrey Rush ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Geoffrey Rush ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Geoffrey Rush ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Geoffrey Rush na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Geoffrey Rush ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Geoffrey Rush například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Geoffrey Rush? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Geoffrey Rush? Kdy se narodil Geoffrey Rush? Kde se narodil Geoffrey Rush? Geoffrey Rush se nachází v sekci Herectví

Kategorie herectví, vousatý muž, geoffrey Rush, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Geoffrey Rush dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Geoffrey Rush i v jiné kategorii než je herectví.