Kdo je to?
Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis Antonio Vivaldi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Antonio Vivaldi

Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Antonio Vivaldi byl významný italský barokní skladatel.
Pocházel z rodiny hudebníka, tudíž měl k muzice blízko už jako dítě. Odmala se učil hrát na housle, velmi brzy začal zkoušet komponovat. Na přání rodiny se stal knězem.
Vivaldiho hudba je jedním z vrcholů barokního období. Svým osobitým stylem je poměrně snadno rozpoznatelná a zapamatovatelná, možná i proto zůstalo Vivaldiho dílo dodnes populární.
Na začátku své hudební pouti se Antonio Vivaldi stal mistrem hry na housle v dívčím sirotčinci Ospedale della Pietà, pro který složil obrovské množství instrumentální hudby. V souladu s dobou skládal pro orchestr v sirotčinci i duchovní hudbu, zmiňme především jeho oratorium Juditha triumphans.
I mimo jeho práci pro sirotčinec lze Vivaldiho duchovní hudbu označit za velmi rozsáhlou - kromě rozsáhlých oratorií to byly především mše. Ve své době však proslul hlavně svými koncerty a dalšími instrumentálními skladbami, které byly oblíbené po celé Evropě už za jeho života a mnoho jeho kolegů (včetně J. S. Bacha) se jeho tvorbou nechávalo inspirovat a navazovalo na ni. Především jeho houslové koncerty (případně skladby pro další smyčcové nástroje) se těšily velké oblibě. Ostatně dodnes je jeho nejslavnějším dílem cyklus houslových koncertů Čtvero ročních období (La quattro stagioni).
Přestože Vivaldi slavil velké úspěchy s instrumentální hudbou, toužil skládat opery, které byly ve vrcholném baroku velmi populární. Nakonec jich zkomponoval kolem padesáti. Jedná se například o operu Argippo, která byla poprvé uvedena v Praze, nebo opery na populární náměty - například Ginevra, královna Skotska nebo Filip, král makedonský.
Antonio Vivaldi je někdy zmiňován jako Zrzavý kněz (il Prete Rosso).Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis Antonio Vivaldi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Antonio Vivaldi

Národnost: italská
Datum narození: 4. března 1678
Místo narození: Benátky
Datum úmrtí: 28. července 1741

Zaujala vás biografie osobnosti Antonio Vivaldi? Potom se podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Dceřiná společnost? Znáte definici termínu Cvikla? Znáte pojem Bivakování? Pamatujete si definici pojmu Offshore?

Klíčová slova: informace, popis, lexikon, biografie, osobnost, osobnosti, národnost, život, kdo to je, datum úmrtí, životopis, datum narození, wiki, Antonio Vivaldi, wikipedie, Kdy zemřel Antonio Vivaldi

Pojem Antonio Vivaldi je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Antonio Vivaldi v následujících zdrojích

Hledat frázi Antonio Vivaldi ve Wikipedii

Vyhledat heslo Antonio Vivaldi ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Antonio Vivaldi ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Antonio Vivaldi na Google obrázcích

Hledat heslo Antonio Vivaldi v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonio Vivaldi například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Antonio Vivaldi? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Antonio Vivaldi? Kdy se narodil Antonio Vivaldi? Kde se narodil Antonio Vivaldi? Kdy zemřel Antonio Vivaldi? Antonio Vivaldi je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Antonio Vivaldi dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonio Vivaldi i v jiné kategorii než je hudba.