Kdo je to?
Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis Antonio Vivaldi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Antonio Vivaldi?

Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis, informace, biografie, hudba

Antonio Vivaldi byl významný italský barokní skladatel.
Pocházel z rodiny hudebníka, tudíž měl k muzice blízko už jako dítě. Odmala se učil hrát na housle, velmi brzy začal zkoušet komponovat. Na přání rodiny se stal knězem.
Vivaldiho hudba je jedním z vrcholů barokního období. Svým osobitým stylem je poměrně snadno rozpoznatelná a zapamatovatelná, možná i proto zůstalo Vivaldiho dílo dodnes populární.
Na začátku své hudební pouti se Antonio Vivaldi stal mistrem hry na housle v dívčím sirotčinci Ospedale della Pietà, pro který složil obrovské množství instrumentální hudby. V souladu s dobou skládal pro orchestr v sirotčinci i duchovní hudbu, zmiňme především jeho oratorium Juditha triumphans.
I mimo jeho práci pro sirotčinec lze Vivaldiho duchovní hudbu označit za velmi rozsáhlou - kromě rozsáhlých oratorií to byly především mše. Ve své době však proslul hlavně svými koncerty a dalšími instrumentálními skladbami, které byly oblíbené po celé Evropě už za jeho života a mnoho jeho kolegů (včetně J. S. Bacha) se jeho tvorbou nechávalo inspirovat a navazovalo na ni. Především jeho houslové koncerty (případně skladby pro další smyčcové nástroje) se těšily velké oblibě. Ostatně dodnes je jeho nejslavnějším dílem cyklus houslových koncertů Čtvero ročních období (La quattro stagioni).
Přestože Vivaldi slavil velké úspěchy s instrumentální hudbou, toužil skládat opery, které byly ve vrcholném baroku velmi populární. Nakonec jich zkomponoval kolem padesáti. Jedná se například o operu Argippo, která byla poprvé uvedena v Praze, nebo opery na populární náměty - například Ginevra, královna Skotska nebo Filip, král makedonský.
Antonio Vivaldi je někdy zmiňován jako Zrzavý kněz (il Prete Rosso).Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis Antonio Vivaldi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Antonio Vivaldi

Národnost: italská
Datum narození: 4. března 1678
Místo narození: Benátky
Datum úmrtí: 28. července 1741

Líbí se stručný životopis s osobou Antonio Vivaldi? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Zámková dlažba? Vzpomněli byste si na význam slova Altán? Znáte pojem Pejorativní? Znáte definici termínu Metrologie?

Klíčová slova: osobnost, život, Antonio Vivaldi, osobnosti, národnost, narození, vysvětlení, národnost, biografie, informace, lexikon, kde se narodil Antonio Vivaldi?, hudba, wiki, životopis, wikipedie

Pojem Antonio Vivaldi je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Antonio Vivaldi ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Antonio Vivaldi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Antonio Vivaldi na Youtube

Vyhledat slovo Antonio Vivaldi ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Antonio Vivaldi ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonio Vivaldi například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Antonio Vivaldi? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Antonio Vivaldi? Kdy se narodil Antonio Vivaldi? Kde se narodil Antonio Vivaldi? Kdy zemřel Antonio Vivaldi? Antonio Vivaldi patří do kategorie Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Antonio Vivaldi dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonio Vivaldi i v jiné kategorii než je hudba.