Kdo je to?
Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis Antonio Vivaldi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Antonio Vivaldi?

Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis, informace, biografie, hudba

Antonio Vivaldi byl významný italský barokní skladatel.
Pocházel z rodiny hudebníka, tudíž měl k muzice blízko už jako dítě. Odmala se učil hrát na housle, velmi brzy začal zkoušet komponovat. Na přání rodiny se stal knězem.
Vivaldiho hudba je jedním z vrcholů barokního období. Svým osobitým stylem je poměrně snadno rozpoznatelná a zapamatovatelná, možná i proto zůstalo Vivaldiho dílo dodnes populární.
Na začátku své hudební pouti se Antonio Vivaldi stal mistrem hry na housle v dívčím sirotčinci Ospedale della Pietà, pro který složil obrovské množství instrumentální hudby. V souladu s dobou skládal pro orchestr v sirotčinci i duchovní hudbu, zmiňme především jeho oratorium Juditha triumphans.
I mimo jeho práci pro sirotčinec lze Vivaldiho duchovní hudbu označit za velmi rozsáhlou - kromě rozsáhlých oratorií to byly především mše. Ve své době však proslul hlavně svými koncerty a dalšími instrumentálními skladbami, které byly oblíbené po celé Evropě už za jeho života a mnoho jeho kolegů (včetně J. S. Bacha) se jeho tvorbou nechávalo inspirovat a navazovalo na ni. Především jeho houslové koncerty (případně skladby pro další smyčcové nástroje) se těšily velké oblibě. Ostatně dodnes je jeho nejslavnějším dílem cyklus houslových koncertů Čtvero ročních období (La quattro stagioni).
Přestože Vivaldi slavil velké úspěchy s instrumentální hudbou, toužil skládat opery, které byly ve vrcholném baroku velmi populární. Nakonec jich zkomponoval kolem padesáti. Jedná se například o operu Argippo, která byla poprvé uvedena v Praze, nebo opery na populární náměty - například Ginevra, královna Skotska nebo Filip, král makedonský.
Antonio Vivaldi je někdy zmiňován jako Zrzavý kněz (il Prete Rosso).Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis Antonio Vivaldi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Antonio Vivaldi

Národnost: italská
Datum narození: 4. března 1678
Místo narození: Benátky
Datum úmrtí: 28. července 1741

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Antonio Vivaldi? s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Zámková dlažba? Víte, co je to Bungalov? Znáte pojem Sklivec? Rozumíte pojmu Přívlač?

Klíčová slova: Kdy zemřel Antonio Vivaldi, informace, popis, kde se narodil Antonio Vivaldi?, zajímavosti, nežijící, hudba, život, hudba, wiki, datum úmrtí, vysvětlení, národnost, datum narození, Antonio Vivaldi, místo narození

Pojem Antonio Vivaldi je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Antonio Vivaldi doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Antonio Vivaldi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Antonio Vivaldi ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Antonio Vivaldi na Youtube

Najít výraz Antonio Vivaldi ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Antonio Vivaldi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonio Vivaldi například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Antonio Vivaldi?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Antonio Vivaldi? Kdy se narodil Antonio Vivaldi? Kde se narodil Antonio Vivaldi? Kdy zemřel Antonio Vivaldi? Antonio Vivaldi patří do sekce Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Antonio Vivaldi dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonio Vivaldi i v jiné kategorii než je hudba.