Kdo je to?
Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis Antonio Vivaldi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Antonio Vivaldi?

Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis, informace, biografie, hudba

Antonio Vivaldi byl významný italský barokní skladatel.
Pocházel z rodiny hudebníka, tudíž měl k muzice blízko už jako dítě. Odmala se učil hrát na housle, velmi brzy začal zkoušet komponovat. Na přání rodiny se stal knězem.
Vivaldiho hudba je jedním z vrcholů barokního období. Svým osobitým stylem je poměrně snadno rozpoznatelná a zapamatovatelná, možná i proto zůstalo Vivaldiho dílo dodnes populární.
Na začátku své hudební pouti se Antonio Vivaldi stal mistrem hry na housle v dívčím sirotčinci Ospedale della Pietà, pro který složil obrovské množství instrumentální hudby. V souladu s dobou skládal pro orchestr v sirotčinci i duchovní hudbu, zmiňme především jeho oratorium Juditha triumphans.
I mimo jeho práci pro sirotčinec lze Vivaldiho duchovní hudbu označit za velmi rozsáhlou - kromě rozsáhlých oratorií to byly především mše. Ve své době však proslul hlavně svými koncerty a dalšími instrumentálními skladbami, které byly oblíbené po celé Evropě už za jeho života a mnoho jeho kolegů (včetně J. S. Bacha) se jeho tvorbou nechávalo inspirovat a navazovalo na ni. Především jeho houslové koncerty (případně skladby pro další smyčcové nástroje) se těšily velké oblibě. Ostatně dodnes je jeho nejslavnějším dílem cyklus houslových koncertů Čtvero ročních období (La quattro stagioni).
Přestože Vivaldi slavil velké úspěchy s instrumentální hudbou, toužil skládat opery, které byly ve vrcholném baroku velmi populární. Nakonec jich zkomponoval kolem padesáti. Jedná se například o operu Argippo, která byla poprvé uvedena v Praze, nebo opery na populární náměty - například Ginevra, královna Skotska nebo Filip, král makedonský.
Antonio Vivaldi je někdy zmiňován jako Zrzavý kněz (il Prete Rosso).Kdo byl Antonio Vivaldi? Životopis Antonio Vivaldi, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Antonio Vivaldi

Národnost: italská
Datum narození: 4. března 1678
Místo narození: Benátky
Datum úmrtí: 28. července 1741

Tento text (Antonio Vivaldi) můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Zámková dlažba? Znáte pojem Nemoc? Znáte pojem Serverhosting? Vzpomenete si na definici slova Libido?

Klíčová slova: kdo to je, kdy se narodil Antonio Vivaldi?, národnost, Antonio Vivaldi, kdo je Antonio Vivaldi?, datum úmrtí, nežijící, Antonio Vivaldi, národnost, lexikon, kde se narodil Antonio Vivaldi?, osobnost, datum narození, místo narození, život, zajímavosti

Pojem Antonio Vivaldi je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Antonio Vivaldi ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Antonio Vivaldi ve Wikislovníku

Vyhledat termín Antonio Vivaldi ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Antonio Vivaldi na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonio Vivaldi například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Antonio Vivaldi

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Antonio Vivaldi? Kdy se narodil Antonio Vivaldi? Kde se narodil Antonio Vivaldi? Kdy zemřel Antonio Vivaldi? Antonio Vivaldi se nachází v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Antonio Vivaldi dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonio Vivaldi i v jiné kategorii než je hudba.