Kdo je to?
Kdo je Jiří Korn? Životopis Jiří Korn, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jiří Korn

Kdo je Jiří Korn? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jiří Korn je český zpěvák, hudebník, stepař, herec, tanečník a moderátor.
Jiří se narodil 17. května 1949 v Praze. Má tři sourozence - bratra Miroslava a sestry Yvettu a Tamaru. Po základní škole vystudoval Střední všeobecně vzdělávací školu. Poté však začala jeho hudební kariéra, a to nejprve ve skupině Rebels na konci 60. let, kde nazpíval například hit Šípková Růženka. Později spolupracoval asi dva roky se skupinou Olympic, tentokrát na začátku let sedmdesátých. Tam hrál na basovou kytaru a zpíval (z té doby pochází například hit Únos). Dále pak po skončení tohoto angažmá působil jako sólista a brzy začal vystupovat i v televizi. Mnoho duetů nazpíval například s Helenou Vondráčkovou a vystupoval také v pořadu Možná přijde i kouzelník. Na konci 90. let přestoupil na taneční hudbu a spolupracoval s mnoha muzikálovými tvůrci (Bídníci, Monte Christo, Dracula - postava šaška, Mrazík - postava Baby Jagy, Limonádový Joe - postava Hogo Fogo, Romeo a Julie - postava Shakespeara, Touha - postava soudce). Spolupracoval například se skupinou JK Company. V současnosti působí ve skupině 4TET, což je vokální kvarteto, které kromě Korna tvoří Jiří Škorpík, Dušan Kollár a David Uličník. K nejvýznamnějším hitům Jiřího Korna kromě Šípkové Růženky patří ještě písně Robinson, Yvetta, Rána jsou zlá, Tam u dvou cest, Klaudie, Zpívat jako déšť, Žal se odkládá, Hotel Ritz, Každá trampota má svou mez, Windsurfing, Karel nese asi čaj, Miss Moskva, nebo Já půjdu tam a ty tam.
Jako herec pak účinkoval v několika filmech - Honza málem králem (kde mistrně ztvárnil hloupého Honzu), Trhák, Anděl s ďáblem v těle, Anděl svádí ďábla, Báječná show, Brak (tam hrál vraha), televizní seriál Letiště, Kvaska (role Michala), Bathory režiséra Juraje Jakubiska, 2Bobule, Hranaři, seriál Expozitura. Výjimečně působil také v dabingu - v roce 1973 nadaboval minstrela kohouta Kokrháče v Robinu Hoodovi. (Minstrel býval středověký bard, který zpíval písně.) Také namluvil audioknihu Queen - Neznámá historie.
Za své dílo byl mnohokrát oceněn - například za muzikálové herectví cenou Thálie v roce 2017 za celoživotní dílo a předtím již touto cenou v roce 2004. Dále pak cenou Wellness Celebrity Award také v roce 2004.
V osobním životě je potřetí ženatý. Jeho první ženou byla Hana Kornová, se kterou se vzali v roce 1972, manželství zůstalo bezdětné a brzy se rozvedli. Dnes Kornova první žena již nežije. Druhou ženou se pak stala herečka a moderátorka Kateřina Kornová, se kterou se seznámil v kapele. Mají spolu syna Filipa (který je těžce nemocný, jeho diagnóza zní mozková obrna) a dceru Kristýnu, která studuje taneční konzervatoř. Manželství se však rozpadlo, i když oba manželé zůstali dobrými přáteli. Třetí manželkou Jiřího Korna je Renata Kornová, se kterou se poznal na golfovém hřišti (je totiž mimo jiné vášnivým golfistou). K jeho dalším zálibám patří kulečník, který hraje na vysoké úrovni, je totiž celostátním přeborníkem v tomto oboru, a také výstřední obleky, kterými někdy doslova šokuje své publikum.Kdo je Jiří Korn? Životopis Jiří Korn, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Jiří Korn

Národnost: česká
Datum narození: 17. 5. 1949
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiří Korn s vašimi kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Dual core? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kafr? Rozumíte pojmu Čamara? Víte co je Otka?

Klíčová slova: osobnost, životopis, hudba, informace, hudba, Jiří Korn, osobnosti, národnost, popis, biografie, wikipedie, kdo je Jiří Korn?, vysvětlení, Jiří Korn, život, wiki

Pojem Jiří Korn je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Jiří Korn v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Jiří Korn ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Jiří Korn ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Jiří Korn ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Korn ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Jiří Korn na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Korn například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Jiří Korn? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jiří Korn? Kdy se narodil Jiří Korn? Kde se narodil Jiří Korn? Jiří Korn je v sekci Hudba

Kategorie hudba, dřevěná flétna, jiří Korn, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Korn třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Korn i v jiné kategorii než je hudba.