Kdo je to?
Kdo je Tomáš Vaclík? Životopis Tomáš Vaclík, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Tomáš Vaclík?

Kdo je Tomáš Vaclík? Životopis, informace, biografie, sport

Tomáš Vaclík
Národnost: česká
Místo narození: Ostrava, Česká repulika
Datum narození: 29. 3. 1989
Tomáš Vaclík je český reprezentační brankář, hrající za španělský klub FC Sevilla. V Ostravě, kde se narodil, započal fotbalovou kariéru v týmu FK Vítkovice. Po absolvování všech mládežnických kategorií ve Vítkovicích se dostal do A-týmu v roce 2007. Odehrál zde celkem tři sezony. Následoval přestup v roce 2010 do pražského klubu FK Viktoria Žižkov. Díky jeho skvělým výkonům se Viktoria Žižkov probojovala do první ligy.
Po dvou sezonách odchází Vaclík v roce 2012 k městskému rivalovi AC Sparta Praha. Během první sezony Sparta skončila na celkovém druhém místě a kvalifikovala se do Evropské ligy. Podařilo se ji postoupit ze skupiny v Evropské lize, avšak vypadli hned v šestnáctifinále s klubem FC Chelsea. V následující sezoně Vaclík slavil se Spartou double za zisk ligového titulu a poháru (2013/2014).
Po úspěšné sezoně přestoupil do švýcarského klubu FC Basel 1893. Hned v první sezoně slavil s klubem ligový titul (2014/2015), který obhájili i další dva ročníky po sobě (2015/2016 a 2016/2017).
V Basileji odchytal 4 sezony a v roce 2018 následoval přestup do španělského klubu FC Sevilla. S týmem se probojoval do osmifinále Evropské ligy, kde však nestačili na český tým SK Slavia Praha. O rok později v sezoně 2018/2019 Sevilla Evropskou ligu vyhrála.
Vaclík začal chytat za reprezentaci již v kategorii do 16 let. Do prvního týmu se poprvé podíval v roce 2012, když vychytal čisté konto v přátelském utkání s reprezentací Slovenska.Kdo je Tomáš Vaclík? Životopis Tomáš Vaclík, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Tomáš Vaclík

Národnost: česká
Datum narození: 29. 3. 1989
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Česká republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tomáš Vaclík s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Refrén? Vzpomněli byste si co označuje výraz Oidipovský komplex? Znáte pojem Člunkový běh? Znáte termín Stroh?

Klíčová slova: informace, místo narození, zajímavosti, životopis, lexikon, wiki, biografie, Tomáš Vaclík, vysvětlení, sport, Tomáš Vaclík, datum narození, kde se narodil Tomáš Vaclík?, narození, osobnost, kdy se narodil Tomáš Vaclík?

Pojem Tomáš Vaclík je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Tomáš Vaclík

Zkusit najít heslo Tomáš Vaclík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Tomáš Vaclík na Google obrázcích

Vyhledat heslo Tomáš Vaclík ve Wikislovníku

Najít pojem Tomáš Vaclík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Tomáš Vaclík ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Vaclík například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tomáš Vaclík

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Tomáš Vaclík? Kdy se narodil Tomáš Vaclík? Kde se narodil Tomáš Vaclík? Tomáš Vaclík je v sekci Sport

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Vaclík dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Vaclík i v jiné kategorii než je sport.