Kdo je to?
Kdo je Tomáš Vaclík? Životopis Tomáš Vaclík, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Tomáš Vaclík

Kdo je Tomáš Vaclík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Tomáš Vaclík
Národnost: česká
Místo narození: Ostrava, Česká repulika
Datum narození: 29. 3. 1989
Tomáš Vaclík je český reprezentační brankář, hrající za španělský klub FC Sevilla. V Ostravě, kde se narodil, započal fotbalovou kariéru v týmu FK Vítkovice. Po absolvování všech mládežnických kategorií ve Vítkovicích se dostal do A-týmu v roce 2007. Odehrál zde celkem tři sezony. Následoval přestup v roce 2010 do pražského klubu FK Viktoria Žižkov. Díky jeho skvělým výkonům se Viktoria Žižkov probojovala do první ligy.
Po dvou sezonách odchází Vaclík v roce 2012 k městskému rivalovi AC Sparta Praha. Během první sezony Sparta skončila na celkovém druhém místě a kvalifikovala se do Evropské ligy. Podařilo se ji postoupit ze skupiny v Evropské lize, avšak vypadli hned v šestnáctifinále s klubem FC Chelsea. V následující sezoně Vaclík slavil se Spartou double za zisk ligového titulu a poháru (2013/2014).
Po úspěšné sezoně přestoupil do švýcarského klubu FC Basel 1893. Hned v první sezoně slavil s klubem ligový titul (2014/2015), který obhájili i další dva ročníky po sobě (2015/2016 a 2016/2017).
V Basileji odchytal 4 sezony a v roce 2018 následoval přestup do španělského klubu FC Sevilla. S týmem se probojoval do osmifinále Evropské ligy, kde však nestačili na český tým SK Slavia Praha. O rok později v sezoně 2018/2019 Sevilla Evropskou ligu vyhrála.
Vaclík začal chytat za reprezentaci již v kategorii do 16 let. Do prvního týmu se poprvé podíval v roce 2012, když vychytal čisté konto v přátelském utkání s reprezentací Slovenska.



Kdo je Tomáš Vaclík? Životopis Tomáš Vaclík, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Tomáš Vaclík

Národnost: česká
Datum narození: 29. 3. 1989
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Tomáš Vaclík s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Rituál? Víte co je Ponorková nemoc? Znáte pojem Společenská nebezpečnost? Vzpomněli byste si co označuje výraz DPČ?

Klíčová slova: místo narození, narození, lexikon, národnost, Tomáš Vaclík, osobnosti, sport, informace, wikipedie, osobnost, zajímavosti, popis, životopis, sport, vysvětlení, wiki

Pojem Tomáš Vaclík je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Tomáš Vaclík ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Tomáš Vaclík na Google.cz

Hledat termín Tomáš Vaclík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Tomáš Vaclík ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Tomáš Vaclík ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Vaclík například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Tomáš Vaclík? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Tomáš Vaclík? Kdy se narodil Tomáš Vaclík? Kde se narodil Tomáš Vaclík? Tomáš Vaclík patří do kategorie Sport

Kategorie sport, vodní pólistka, tomáš Vaclík, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Vaclík kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Vaclík i v jiné kategorii než je sport.