Kdo je to?
Kdo je Michael Schumacher? Životopis Michael Schumacher, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Michael Schumacher?

Kdo je Michael Schumacher? Životopis, informace, biografie, sport

Michael Schumacher byl pilot Formule 1. Už ve věku čtyř let mu otec zařídil motokáru a Schumacher začal s motokárou okamžitě závodit. V roce 1984 vyhrál juniorské mistrovství v Německu a o rok později skončil druhý na juniorském mistrovství světa. Následně vyměnil motokáru za juniorskou formuli. V roce 1988 se stal německým mistrem a začali si ho všímat významní lidé z oblasti Formule 1. V roce 1991 mu tým Jordan nabídl místo a Schumacher mohl startovat na Grand Prix Belgie. První životní závod v rámci Formule 1 jel na slavné belgické trati Circuit de Spa-Francorchamps. Navzdory nulovým očekáváním skončil na sedmém místě a předběhl řadu mnohem slavnějších závodníků.
Schumacherova jízda v Belgii vzbudila velkou pozornost a místo mu nabídl tým Benetton. Schumacher nabídku přijal a za stáj Benetton závodil až do roku 1995. V roce 1992 poprvé vyhrál závod, když skončil první na trati ve Spa. Na této trati tak získal první start i první výhru. V roce 1994 se stal prvním německým závodníkem, který získal titul mistra světa Formule 1. O rok později se mu podařilo titul obhájit.
Od roku 1996 začal Schumacher závodit za slavnou stáj Ferrari a nakonec v týmu vydržel až do roku 2006. Do této doby spadá nejúspěšnější fáze jeho kariéry. Vyhrál celkem pět mistrovských titulů, když zvítězil v letech 2000, 2001, 2002, 2003 a 2004. Poté přišel útlum a v roce 2006 oznámil ukončení kariéry. V letech 2006-2009 působil ve Ferrari jako poradce.
V roce 2010 se Schumacher vrátil a obnovil kariéru v týmu Mercedes. Na úspěchy z éry Ferrari však nedokázal navázat a v roce 2012 definitivně ukončil závodnickou kariéru. V roce 2013 se vážně zranil během lyžování. Několik měsíců byl v kómatu a prodělal těžké operace hlavy. Od roku 2014 je v bdělém stavu a probíhá pomalá rehabilitace, ale jeho zdravotní stav se nedaří výrazně zlepšit.Kdo je Michael Schumacher? Životopis Michael Schumacher, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Michael Schumacher

Národnost: německá
Datum narození: 3. ledna 1969
Místo narození: Hürth-Hermühlheim, Německo

Sdílejte tuto stránku s osobností Michael Schumacher s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to HORECA? Znáte definici termínu Futsal? Vzpomněli byste si na význam slova Irelevantní? Pamatujete si definici pojmu Osteochondróza?

Klíčová slova: datum narození, osobnosti, informace, národnost, kdo je Michael Schumacher?, kde se narodil Michael Schumacher?, biografie, Michael Schumacher, kdy se narodil Michael Schumacher?, místo narození, popis, sport, wiki, Michael Schumacher, životopis, zajímavosti

Pojem Michael Schumacher je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Michael Schumacher lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Michael Schumacher ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Michael Schumacher ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Michael Schumacher ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Michael Schumacher ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Michael Schumacher na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Michael Schumacher například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Michael Schumacher? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Michael Schumacher? Kdy se narodil Michael Schumacher? Kde se narodil Michael Schumacher? Michael Schumacher se nachází v kategorii Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Michael Schumacher kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michael Schumacher i v jiné kategorii než je sport.