Kdo je to?
Kdo je TMBK? Životopis TMBK, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

TMBK

Kdo je TMBK? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Tomáš Břínek, který je pro většinu svých fanoušků známý jen pod zkratkou TMBK, se narodil 4. října 1981. Je českým grafikem, hudebníkem a fotografem, který se proslavil zejména díky instagramovému účtu, který nese název tmbkofficial, a kde jej v současnosti sleduje téměř 600 tisíc lidí. Tento oblíbený český účet má také anglickou mutaci tmbksatire, kde vznikají příspěvky s mezinárodním přesahem.
Jeho hlavním spojencem je humor. Své trefné koláže vytváří na aktuální společenská i politická témata. Nezřídka kdy to dotáhne až na stránky rozšířených tiskovin nebo na weby s milionovou čteností. Stejně jako na Instagramu je činný rovněž na Twitteru a Facebooku. Nikdy si nelámal hlavu s tím, že by jeho humor mohl jiné urazit nebo se jich dotknout.
Vtipy údajně kreslil už od čtvrté třídy, proto není s podivem, že se vydal uměleckým směrem. Vystudoval fotografii na Soukromé střední odborné škole umění a managementu v Praze.
V dubnu roku 2018 začal Břínek spolupracovat s časopisem Reflex a ve stejné době ilustroval knihu Továrna na debilno, kterou vytvořil společně s „debilním fotrem“ spisovatelem Dominikem Landsmanem. V tomtéž roce vyšel k této politické satiře i druhý díl.
O rok později byl Tomáš Břínek oceněn Křišťálovou lupou.
Na podzim 2020 uspořádal kontroverzní výstavu založenou na jeho doposud publikovaných kolážích s názvem Českoland, která se uskutečnila v suterénních prostorách pražského hotelu Pyramida.
V roce 2022 si vyzkoušel herectví, když se objevil v českém krimi thrilleru Promlčeno s Karlem Rodenem a Barborou Bočkovou v hlavních rolích. Už o dva roky dříve však přičichl k herecké branži, když si zahrál v krátkometrážním komediálním seriálu v režii Petra Cífky Kapitán Říp.
Kromě toho jej mohli diváci vidět v řadě pořadů jako je Show Jana Krause, 7 pádů Honzy Dědka, Máme rádi Česko, DVTV, Kilák, Real Talk aj.
Zhruba od poloviny roku 2022 začal Břínek spolupracovat na tvorbě Seznam zpráv. Spolupráce se Seznamem navázala na tu, kterou ukončil s časopisem Reflex.
Přibližně deset let byl Tomáš Břínek ženatý a s dnes již bývalou manželkou Natálií má syna Huga. Jeho tchýní byla známá česká moderátorka a spisovatelka Halina Pawlovská. Nijak vřelý vztah však spolu nemají.Kdo je TMBK? Životopis TMBK, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě TMBK

Národnost: česká
Datum narození: 4. října 1981

Popis osobnosti TMBK můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Próza? Znáte definici termínu Odvěsna? Vzpomenete si na definici slova Smalt? Pamatujete si definici pojmu Torx?

Klíčová slova: TMBK, biografie, život, TMBK, lexikon, osobnost, umělci, umělci, kdo je TMBK?, životopis, národnost, datum narození, osobnosti, informace, wikipedie, wiki

Pojem TMBK je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem TMBK ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem TMBK ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz TMBK v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít TMBK ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo TMBK na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo TMBK například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je TMBK? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to TMBK? Kdy se narodil TMBK? TMBK patří do kategorie Umělci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka TMBK kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost TMBK i v jiné kategorii než je umělci.