Kdo je to?
Kdo je Tom Kaulitz? Životopis Tom Kaulitz, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Tom Kaulitz

Kdo je Tom Kaulitz? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Tom Kaulitz je německý hudebník kapely Tokio Hotel. Narodil se 1. září 1989 v Lipsku malířce Simone Charlotte Kaulitz a řidiči kamionu. Má o deset minut mladší dvojče Billa, který je také členem skupiny Tokio Hotel. Jejich rodiče se rozešli, když bylo dvojčatům šest let. Během dětství bydleli v Magdeburku. Za čas se ale s matkou přestěhovali do Loitsche, kde žili s jejím přítelem, od roku 2009 manželem, Gordonem Trümperem.
V roce 1994 se Tomovi s jeho bratrem podařilo zahrát si v televizním filmu Verrückt nach dir. V sedmi letech se Tom se svým dvojčetem Billem začali věnovat hudbě, Tom hrál na kytaru a Bill zpíval. Lví podíl na jejich vztahu k hudbě měl jejich nevlastní otec Gordon, který je hudebníkem a majitelem soukromé hudební školy.
Dvojčata navštěvovala Kurfürst-Joachim-Friedrich-Gymnasium v malém městě Wolmirstedt, které leží 14 km severně od Magdeburku. Školu bohužel ani jeden z nich nedokončil, jelikož dali přednost své hudební kariéře. O pár let později, v roce 2008, se přihlásili na online studium, aby dokončili středoškolské vzdělání. O rok později dokonce obdrželi ocenění za své studijní výsledky.
Tom s Billem se přestěhovali blíže Hamburku. Kvůli přílišné pozornosti ze strany fanoušků a vloupání do jejich domu však museli odejít z Německa a usadili se v USA v Los Angeles.
Od roku 2011 tvořil Tom Kaulitz pár s německou modelkou Riou Sommerfeld. Po čtyřech letech se vzali, avšak ten samý rok podal hudebník žádost o rozvod. V roce 2018 oznámila německá modelka Heidi Klum, že s Tomem tvoří pár. Vzali se 3. srpna 2019.
Co se týče hudebního života, nejprve Tom s Billem vytvořili duo pojmenované Black Questionmark a vystupovali s vlastními písničkami v okolí Magdeburku. V roce 2001 pak založila dvojčata spolu s Gustavem Schäferem a Georgem Listingem kapelu, kterou pojmenovali Devilish. O dva roky později se dali dohromady s producentem Peterem Hoffmannem, který spolupracoval mimo jiné i se slavným rakouským zpěvákem Falcem.
Většího úspěchu dosáhli až v roce 2005 s písní Durch den Monsun. Tehdy se už kapela jmenovala Tokio Hotel a podepsala smlouvu s Universal Music Group. V září téhož roku vyšlo skupině debutové album Schrei, kterého se celkem prodalo více než 1,5 milionu kopií. Začátkem roku 2007 vyšlo další album, které neslo název Zimmer 483 a skupina se vydala turné po Evropě, které trvalo od jara do konce podzimu téhož roku. Třetí album pojmenované Humanoid vyšlo o dva roky později, a to rovnou ve dvou verzích, tj. v německé a anglické. Tyto verze však nebyly identické, nýbrž šlo o volný překlad, avšak vyznění bylo shodné. Scénu na turné k tomuto albu vytvořila britské designérka Misty Buckley, jejíž práce je známá například z filmu Pátý element nebo z předávání Oscarů v roce 2023. Dalším albem v pořadí bylo Kings of Suburbia z roku 2014. V Německu se dostalo až na druhou příčku. V roce 2016 skončila kapele smlouva s Universal Music. Následně Tokio Hotel podepsali smlouvu se Starwatch Entertainment. Na jaře 2017 vyšla pátá deska nazvaná Dream Machine. Tentýž rok se objevil dokumentární film o skupině, který se jmenuje Hinter die Welt. Premiéru měl na filmovém festivalu v Kolíně nad Rýnem. V roce 2020 měli Tokio Hotel vyrazit na turné do Latinské Ameriky. Po odehraném koncertu v Guadalajaře bylo toto ale kvůli pandemii covid-19 zrušeno. Na podzim 2022 vyšlo zatím poslední album 2001, které svým názvem odkazuje na rok založení kapely.Kdo je Tom Kaulitz? Životopis Tom Kaulitz, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Tom Kaulitz

Národnost: německá
Datum narození: 1. září 1989
Místo narození: Lipsko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Tom Kaulitz? s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz CVV? Víte co je Sake? Znáte pojem Existenční minimum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gumolano?

Klíčová slova: vysvětlení, datum narození, wikipedie, životopis, osobnosti, biografie, Tom Kaulitz, kdy se narodil Tom Kaulitz?, život, hudba, zajímavosti, Tom Kaulitz, informace, kdo je Tom Kaulitz?, popis, hudba

Pojem Tom Kaulitz je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Tom Kaulitz v dalších zdrojích

Najít termín Tom Kaulitz ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Tom Kaulitz ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Tom Kaulitz na Google obrázcích

Hledat slovo Tom Kaulitz v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Tom Kaulitz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tom Kaulitz například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tom Kaulitz

Nyní již víte Kdo je to Tom Kaulitz? Kdy se narodil Tom Kaulitz? Kde se narodil Tom Kaulitz? Tom Kaulitz se nachází v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Tom Kaulitz např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tom Kaulitz i v jiné kategorii než je hudba.