Kdo je to?
Kdo je Leoš Kyša? Životopis Leoš Kyša, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Leoš Kyša

Kdo je Leoš Kyša? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Leoš Kyša je český spisovatel píšící pod pseudonymem František Kotlera, dále vysokoškolský pedagog, novinář a člen Českého klubu skeptiků Sysifos.
Leoš se narodil 4. listopadu 1979 v Bruntále, zde vystudoval základní i střední školu (gymnázium), pak pokračoval ve studiu na Slezské univerzitě v Opavě, kde získal titul bakalář v oboru sociální politika a sociální práce. Jeho prvním zaměstnáním byla novinařina v Opavském inzertu, pak postupně vystřídal další působiště jako Právo, Hospodářské noviny, Instinkt a Týden. Od roku 2017 je spisovatelem z povolání, ale přitom ještě stíhá působit na Slezské univerzitě jako externí profesor multimediální techniky a současně jako učitel tvůrčího psaní Vysoké škole kreativní komunikace v Praze.
Kyšovou prvotinou je román Poutník z Mohameda, ve kterém poprvé vystupuje postava Daniela Kalandry, který by se dal jednoduše popsat jako vesmírný pašerák. Daniel je hlavní postavou i druhého románu Alláhův hněv. Tyto dvě knihy vydal ještě pod svým jménem, od dalších pak používá pseudonym. Trilogie Bratrstvo krve se skládá z dílů Hustej nářez, Fakt hustej nářez a Mega hustej nářez, a pojednává o upíru Janu Bezzemkovi, který chrání sebe a svou rodinu před invazí mimozemšťanů. Dalším dílem je dvoudílný román Perunova krev. Román Příliš dlouhá swingers párty je prvním dílem pentalogie s hlavní postavou Tomášem Koskem. Do ní patří ještě Velké problémy v Malém Vietnamu, Poslední tango v Havaně, Temné blues v New Orleans a 21 Úderů. Série románů Spad sestává z dílů: Spad, Poločas rozpadu, Rázová vlna a Řetězová reakce. Soubor Legie vydává společně s Kristýnou Sněgoňovou, měla by mít 12 dílů, zatím vyšlo osm. Všechna díla spadají do sci-fi nebo fantasy. Kromě psaní se Leoš Kyša věnuje i editorské činnosti, v roce 2020 se podílel na výboru L3g3ndy (Legendy), což je antologie děl mladých českých autorů, kteří nabízejí nový a neotřelý pohled na staré české legendy a pověsti.Kdo je Leoš Kyša? Životopis Leoš Kyša, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Leoš Kyša

Národnost: česká
Datum narození: 4. 11. 1979
Místo narození: Brutál

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Leoš Kyša sdílet se známými na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Quad core? Vzpomněli byste si co označuje výraz Byreta? Pamatujete si definici pojmu Chráněná dílna? Znáte termín Parketa?

Klíčová slova: lexikon, literatura, biografie, osobnost, literatura, kde se narodil Leoš Kyša?, kdy se narodil Leoš Kyša?, národnost, popis, datum narození, životopis, osobnosti, informace, zajímavosti, místo narození, vysvětlení

Pojem Leoš Kyša je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Leoš Kyša ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Leoš Kyša v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Leoš Kyša ve Wikislovníku

Najít heslo Leoš Kyša ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Leoš Kyša ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Leoš Kyša například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Leoš Kyša

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Leoš Kyša? Kdy se narodil Leoš Kyša? Kde se narodil Leoš Kyša? Leoš Kyša je v kategorii Literatura

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Leoš Kyša řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leoš Kyša i v jiné kategorii než je literatura.