Kdo je to?
Kdo byl Karel IV? Životopis Karel IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Karel IV?

Kdo to byl Karel IV? Stručný životopis

Karel IV. z dynastie Lucemburků je považován za jednoho z nejvýznamnějších českých panovníků. Byl synem Jana Lucemburského. Dětství a mládí strávil v Itálii a ve Francii. Po návratu do Čech se v roce 1333 stal moravským markrabětem a po smrti svého otce Jana (padl v roce 1347 v bitvě u Kresčaku) také českým králem. V roce 1436 se jako první Čech stal římským císařem. Karel IV. se snažil o rozvoj českých zemí, byl velmi zbožný, vzdělaný, známá je jeho zakladatelská činnost (Nové Město pražské, Karlův most, univerzita, katedrála sv. Víta, Karštejn atd.) Napsal vlastní životopis Vita Caroli.Kdo byl Karel IV? Životopis Karel IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Karel IV

Národnost: česká
Datum narození: 14.5.1316
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 29.11.1378

Zaujala vás biografie osobnosti Karel IV? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Karcinom? Rozumíte pojmu Chemická kotva? Znáte pojem AWD? Znáte pojem Tokáň?

Klíčová slova: heslo, význam, etymologie, popis, kdo je Karel IV?, lexikon, vysvětlení, Karel IV, přesný význam, panovníci, slovo, termín, definice, formulace, co je to Karel IV?, význam slova

Pojem Karel IV je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Karel IV ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Karel IV ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Karel IV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Karel IV ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel IV například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Karel IV?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Karel IV? Kdo to byl Karel IV? Kdy se narodil Karel IV? Kde se narodil Karel IV? Kdy zemřel Karel IV? Karel IV patří do sekce panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Karel IV řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel IV i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.