Kdo je to?
Kdo byl Karel IV? Životopis Karel IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Karel IV?

Kdo to byl Karel IV? Stručný životopis

Karel IV. z dynastie Lucemburků je považován za jednoho z nejvýznamnějších českých panovníků. Byl synem Jana Lucemburského. Dětství a mládí strávil v Itálii a ve Francii. Po návratu do Čech se v roce 1333 stal moravským markrabětem a po smrti svého otce Jana (padl v roce 1347 v bitvě u Kresčaku) také českým králem. V roce 1436 se jako první Čech stal římským císařem. Karel IV. se snažil o rozvoj českých zemí, byl velmi zbožný, vzdělaný, známá je jeho zakladatelská činnost (Nové Město pražské, Karlův most, univerzita, katedrála sv. Víta, Karštejn atd.) Napsal vlastní životopis Vita Caroli.Kdo byl Karel IV? Životopis Karel IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Karel IV

Národnost: česká
Datum narození: 14.5.1316
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 29.11.1378

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel IV s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Karcinom? Pamatujete si definici pojmu SJM? Znáte pojem AWD? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hemofilie?

Klíčová slova: co znamená, slovo, popis, wiki, Karel IV, popis, informace, kdo je Karel IV?, vysvětlení, termín, původ slova, etymologie, synonymum, význam, význam slova, pojem

Pojem Karel IV je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Karel IV ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Karel IV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Karel IV ve Wikislovníku

Hledat pojem Karel IV ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel IV například ve Wikipedii, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Karel IV? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Karel IV? Kdo to byl Karel IV? Kdy se narodil Karel IV? Kde se narodil Karel IV? Kdy zemřel Karel IV? Karel IV je v sekci panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Karel IV kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel IV i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.