Kdo je to?
Kdo je Tim Robbins? Životopis Tim Robbins, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Tim Robbins?

Kdo je Tim Robbins? Životopis, informace, biografie, herectví

Tim Robbins je americký herec, režisér a filmař.
Svou hereckou kariéru začínal Robbins v seriálech a menšími rolemi ve filmech. Zpočátku se mu nedařilo příliš prorazit. Přestože jeho filmografie z 80. let obsahuje celou řadu snímků, málokterý byl úspěšný a ani Robbinsovi se v nich příliš nedařilo. Pak ale přišel rok 1990 a s ním film Jakubův žebřík, ve kterém si Robbins zahrál hlavní roli. Šlo o roli veterána z vietnamské války, na kterém armáda testovala halucinogenní drogy - dramatická až hororová role Robbinsovi sedla a od té chvíle se nabídky (často na herecky podobné úlohy) jen hrnuly a Robbins v nich obvykle exceloval.
90. léta byla pro Robbinse herecky nejúspěšnějším obdobím. Zahrál si hlavní roli v divokém snímku Hráč (1992) a sbíral za ni ocenění na nejznámějších filmových festivalech. Pak přišla zřejmě jeho nejslavnější a nesmrtelná role ve Vykoupení z věznice Shawshank (1994). Na Oscara však Robbins stále čekal - a dočkal se ho v roce 2003, kdy ztvárnil vedlejší roli v hutném dramatickém thrilleru Clinta Eastwooda Tajemná řeka. Po tomto úspěchu se Robbinsova kariéra dostala spíše do útlumu - přesto se však na filmovém plátně stále objevuje poměrně pravidelně.
Tim Robbins si vyzkoušel - a velmi úspěšně - i režisérskou roli. Jeho nejúspěšnějším filmem je drama z roku 1995 Mrtvý muž přichází (mimo jiné nominace na Oscara), kde si zahrála i jeho tehdejší partnerka Susan Sarandon. V roce 1999 pak natočil další dramatický snímek - Kolébka ve větru. K oběma těmto snímkům psal také scénář a zároveň si je produkoval. Ve filmovém světě je tak Robbins dnes v podstatě renesanční osobností.
Jak už jsme zmínili, dlouholetou životní partnerkou Tima Robbinse byla Susan Sarandon.Kdo je Tim Robbins? Životopis Tim Robbins, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Tim Robbins

Národnost: americká
Datum narození: 16. října 1958
Místo narození: West Covina, Kalifornie, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tim Robbins s jinými lidmina internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Genius loci? Vzpomenete si na definici slova Dysartrie? Vzpomenete si na definici slova Trudnomyslnost? Vzpomněli byste si na význam slova Ovulace?

Klíčová slova: místo narození, popis, Tim Robbins, wikipedie, herectví, kdo je Tim Robbins?, národnost, vysvětlení, biografie, zajímavosti, informace, narození, lexikon, Tim Robbins, osobnost, wiki

Pojem Tim Robbins je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Tim Robbins ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Tim Robbins ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tim Robbins ve Wikimedia Commons

Hledat termín Tim Robbins ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Tim Robbins na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tim Robbins například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Tim Robbins?

Právě jste zjistili Kdo je to Tim Robbins? Kdy se narodil Tim Robbins? Kde se narodil Tim Robbins? Tim Robbins se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Tim Robbins například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tim Robbins i v jiné kategorii než je herectví.