Kdo je to?
Kdo je Justine Heninová? Životopis Justine Heninová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Justine Heninová

Kdo je Justine Heninová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Justine Heninová je bývalá belgická profesionální tenistka, olympijská vítězka a tehdejší světová jednička ve dvouhře žen. Heninová se narodila v červnu 1982 v belgickém Lutychu. Má další dva bratry a jednu sestru. S tenisem začala již v útlém věku. Navštěvovala tehdy tenisový klub v Rochefortu.
Když měla Justine dvanáct let, její matka zemřela (1995). V té době ji začal trénovat trenér Carlos Rodriguez, který ji trénoval po celou dobu její kariéry (1995-2011). Mezi profesionály začala Heninová soutěžit od roku 1999. Od té doby vyhrála celkem 45 turnajů na okruhu WTA (43 titulů ve dvouhře a 2 ve čtyřhře) a na okruhu ITF 9 turnajů (7 titulů ve dvouhře a 2 ve čtyřhře).
Mezi její největší kariérní úspěchy patří zlatá medaile z Letních Olympijských her 2004 v Athénách ve dvouhře. Ve finále porazila Francouzku Amélii Mauresmovou.
Heninová ve své kariéře získala sedm titulů na Grand Slamu, z toho čtyři získala na French Open, dva na US Open a jeden na Australian Open. V letech 2001 a 2006 prohrála ve finále Wimbledonu.
Dvakrát po sobě se stala také vítězkou Turnaje mistryň (2006-2007).
Na první místo žebříčku WTA se dostala v říjnu 2003. Na postu světové jedničky se držela dlouhých 117 týdnů. Nejlépe umístěná ve čtyřhře byla v lednu 2002 na 23. místě.
Profesionální kariéra Heninové poprvé skončila v květnu 2008, a to z důvodu ztráty motivace. Na kurty se vrátila během roku 2010 a hned první turnaj ve Stuttgartu vyhrála. O týden později se představila na Wimbledonu, kde však prohrála v semifinále a zranila si loket. Vrátila se v lednu 2011 na turnaj Australian Open. Ve třetím kole vypadla s tenistkou Kuzněcovovou. Po turnaji ohlásila definitivní konec kariéry. Důvodem bylo také pokračující zranění lokte.
Justine Heninová díky své malé postavě získala přezdívku La Petite Reine (Malá královna). Nejčastěji hrávala s tenisovou raketou značky Wilson.
V letech 2002-2007 byl Heninovým manželem francouzský tenista Pierre-Yves Hardenne. Manželství však skončilo rozvodem. Roku 2015 se oženila s filmovým režisérem Bertuzzem.Kdo je Justine Heninová? Životopis Justine Heninová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Justine Heninová

Národnost: belgická
Datum narození: 1. 6. 1982
Místo narození: Lutych, Belgie

Sdílejte tuto stránku s osobností Justine Heninová s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Estrogen? Víte co je Koprofilie? Pamatujete si definici pojmu Imploze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Retro?

Klíčová slova: kdy se narodila Justine Heninová?, Justine Heninová, kde se narodila Justine Heninová?, sport, národnost, kdo je Justine Heninová?, lexikon, wikipedie, sport, životopis, informace, popis, osobnosti, biografie, narození, datum narození

Pojem Justine Heninová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Justine Heninová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Justine Heninová na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Justine Heninová ve Wikipedii

Vyhledat výraz Justine Heninová ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Justine Heninová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Justine Heninová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Justine Heninová?

Právě nyní již víte Kdo je to Justine Heninová? Kdy se narodila Justine Heninová? Kde se narodila Justine Heninová? Justine Heninová patří do kategorie Sport

Kategorie sport, kanoistka, justine Heninová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Justine Heninová třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Justine Heninová i v jiné kategorii než je sport.