Kdo je to?
Kdo byl Gerald Durrell? Životopis Gerald Durrell, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Gerald Durrell

Kdo byl Gerald Durrell? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Gerald Durrell byl anglický spisovatel, humorista a ochránce přírody. Durrell se narodil 7. ledna 1925 v Džamšedpuru v Indii do britské rodiny. Jeho otec Lawrence S. Durrell byl inženýrem a po jeho předčasné smrti se rodina přestěhovala do Anglie a později na řecký ostrov Korfu, kde strávil Gerald pět let ze svého dětství. Tato změna prostředí v mladém věku u něj vyvolala vášeň pro přírodu a divoká zvířata.
Durrell nikdy nezískal formální vzdělání. Vzdělání získal buď od soukromých učitelů nebo přímo od přírody, což ho inspirovalo k budoucí kariéře přírodovědce, spisovatele a televizního moderátora. Již od malička toužil po vlastním Zoo.
Roku 1939 se kvůli druhé světové válce musela rodina přestěhovat do Londýna.
Profesně se Durrell angažoval v ochraně přírody. V roce 1958 založil Durrell Wildlife Conservation Trust a o rok později Zoo na ostrově Jersey s cílem chránit ohrožené druhy zvířat. Byl také televizním moderátorem a autorem řady knih, které byly založené na jeho zkušenostech s přírodou.
Durrell je známý svými autobiografickými knihami o zvířatech a přírodě, jako je Přetížená archa (1953), Bafutští chrti (1954), Moderní Noe (1955), Opilý prales (1956), Zoo v kufru (1960), Zoo na zámku (1964), Dva v buši (1966), Chytněte mi guerézu (1972) a další. Jeho knihy vykreslují dobrodružství a zkušenosti s divokými zvířaty a byly přeloženy do mnoha jazyků a prodaly se miliony kopií po celém světě.
Gerald Durrell se v životě oženil dvakrát. Jeho první manželkou byla v letech 1951-1979 Jacqueline Sonia Wolfenden. Po její smrti se v roce 1979 oženil s Lee McGeorge, s níž strávil zbytek svého života.
Durrellův přínos v oblasti ochrany přírody je obrovský. Jeho práce pomohla zvýšit povědomí o ohrožených druzích a významu ochrany biodiverzity.
Gerald Durrell zemřel 30. ledna 1995 ve věku 70 let na komplikace související s onemocněním jater. I po smrti jeho odkaz pokračuje prostřednictvím práce Durrell Wildlife Conservation Trust a jeho knih.Kdo byl Gerald Durrell? Životopis Gerald Durrell, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Gerald Durrell

Národnost: anglická
Datum narození: 7. 1. 1925
Místo narození: Džamšedpur, Indie
Datum úmrtí: 30. 1. 1995

Tento text (Gerald Durrell) můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Biřmování? Znáte termín Nefrit? Pamatujete si definici pojmu Molekulární gastronomie? Víte, co je to Pivní polévka?

Klíčová slova: datum úmrtí, Gerald Durrell, místo narození, osobnost, Kdy zemřel Gerald Durrell, datum narození, wiki, lexikon, kdo je Gerald Durrell?, kdy se narodil Gerald Durrell?, narození, literatura, osobnosti, život, popis, nežijící

Pojem Gerald Durrell je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Gerald Durrell na Youtube

Zkusit najít heslo Gerald Durrell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Gerald Durrell ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Gerald Durrell ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Gerald Durrell ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gerald Durrell například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Gerald Durrell? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Gerald Durrell? Kdy se narodil Gerald Durrell? Kde se narodil Gerald Durrell? Kdy zemřel Gerald Durrell? Gerald Durrell se nachází v kategorii Literatura

Kategorie literatura, kluk básník, gerald Durrell, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Gerald Durrell dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gerald Durrell i v jiné kategorii než je literatura.