Kdo je to?
Kdo je Lyle Lovett? Životopis Lyle Lovett, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Lyle Lovett?

Kdo je Lyle Lovett? Životopis, informace, biografie, hudba

Lyle Lovett je americký zpěvák, skladatel a herec, který se proslavil jedinečnou směsí country, folku a blues. Za svou více než čtyřicetiletou kariéru vydal přes tucet alb a za svůj přínos hudebnímu průmyslu si vysloužil uznání kritiky i komerční úspěch. Je nositelem čtyř cen Grammy a bývalým manželem americké herečky Julie Roberts. 
Lyle Pearce Lovett se narodil 1. listopadu 1957 ve městě Klein v americkém Texasu. Vyrůstal na koňském ranči, a právě zde si vypěstoval lásku ke country a westernové hudbě. Vystudoval němčinu a žurnalistiku na Texas A&M University a už během studií hrál ve vysokoškolské kapele The Great Divide.
V roce 1986 vydal Lyle Lovett své debutové album, které bylo úspěšné u kritiky a vyneslo mu cenu Grammy za nejlepší mužský country vokální výkon. V osmdesátých a devadesátých letech pak pokračoval ve vydávání řady kritikou oceňovaných alb, včetně Pontiac, Lyle Lovett and His Large Ban a The Road to Ensenada. Během své kariéry Lyle Lovett spolupracoval s celou řadou umělců, a to od kolegů country zpěváků až po jazzové hudebníky a rockové ikony. Je nositel čtyř cen Grammy, včetně ceny za nejlepší country album a nejlepší popovou vokální spolupráci, a na dalších 12 cen byl nominován. Byl také oceněn cenou Americana Music Association za celoživotní dílo v oblasti písničkářství a Texas Medal of Arts.
Vyzkoušel si také hereckou kariéru a zahrál si v několika filmech a televizních seriálech. Zazářil i v tomto odvětví – jeho herecké výkony  byly oceněny několika cenami Emmy. Kromě hudební a herecké kariéry je Lyle Lovett známý také svou filantropickou činností. Angažuje se v řadě charitativních organizací a vystupuje na benefičních koncertech. 
Lyle Lovett  byl v letech 1993 až 1995 byl ženatý s herečkou Julií Roberts a byl spojován s řadou dalších významných žen. S druhou manželkou April Kimble má dvojčata. Je velkým milovníkem koní, kovbojského stylu života a aktivně se podílí na nejrůznějších soutěžích. Za jeho práci v této oblasti byl oceněn cenou cena National Reining Horse Association za celoživotní přínos a v roce 2012 byl uveden do Texaské kovbojské síně slávy.Kdo je Lyle Lovett? Životopis Lyle Lovett, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Lyle Lovett

Národnost: americká
Datum narození: 1.11.1957
Místo narození: Houston , Texas, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Lyle Lovett? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Slavomanka? Víte, co je to Dyslipidémie? Vzpomenete si na definici slova Antispyware? Rozumíte pojmu Kendó?

Klíčová slova: Lyle Lovett, biografie, kdy se narodil Lyle Lovett?, narození, datum narození, hudba, zajímavosti, život, místo narození, lexikon, wikipedie, osobnost, životopis, popis, osobnosti, wiki

Pojem Lyle Lovett je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Lyle Lovett ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Lyle Lovett ve Wikislovníku

Hledat heslo Lyle Lovett ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Lyle Lovett ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lyle Lovett ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyle Lovett například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Lyle Lovett?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Lyle Lovett? Kdy se narodil Lyle Lovett? Kde se narodil Lyle Lovett? Lyle Lovett je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Lyle Lovett řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lyle Lovett i v jiné kategorii než je hudba.