Kdo je to?
Kdo je Lyle Lovett? Životopis Lyle Lovett, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Lyle Lovett

Kdo je Lyle Lovett? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Lyle Lovett je americký zpěvák, skladatel a herec, který se proslavil jedinečnou směsí country, folku a blues. Za svou více než čtyřicetiletou kariéru vydal přes tucet alb a za svůj přínos hudebnímu průmyslu si vysloužil uznání kritiky i komerční úspěch. Je nositelem čtyř cen Grammy a bývalým manželem americké herečky Julie Roberts. 
Lyle Pearce Lovett se narodil 1. listopadu 1957 ve městě Klein v americkém Texasu. Vyrůstal na koňském ranči, a právě zde si vypěstoval lásku ke country a westernové hudbě. Vystudoval němčinu a žurnalistiku na Texas A&M University a už během studií hrál ve vysokoškolské kapele The Great Divide.
V roce 1986 vydal Lyle Lovett své debutové album, které bylo úspěšné u kritiky a vyneslo mu cenu Grammy za nejlepší mužský country vokální výkon. V osmdesátých a devadesátých letech pak pokračoval ve vydávání řady kritikou oceňovaných alb, včetně Pontiac, Lyle Lovett and His Large Ban a The Road to Ensenada. Během své kariéry Lyle Lovett spolupracoval s celou řadou umělců, a to od kolegů country zpěváků až po jazzové hudebníky a rockové ikony. Je nositel čtyř cen Grammy, včetně ceny za nejlepší country album a nejlepší popovou vokální spolupráci, a na dalších 12 cen byl nominován. Byl také oceněn cenou Americana Music Association za celoživotní dílo v oblasti písničkářství a Texas Medal of Arts.
Vyzkoušel si také hereckou kariéru a zahrál si v několika filmech a televizních seriálech. Zazářil i v tomto odvětví – jeho herecké výkony  byly oceněny několika cenami Emmy. Kromě hudební a herecké kariéry je Lyle Lovett známý také svou filantropickou činností. Angažuje se v řadě charitativních organizací a vystupuje na benefičních koncertech. 
Lyle Lovett  byl v letech 1993 až 1995 byl ženatý s herečkou Julií Roberts a byl spojován s řadou dalších významných žen. S druhou manželkou April Kimble má dvojčata. Je velkým milovníkem koní, kovbojského stylu života a aktivně se podílí na nejrůznějších soutěžích. Za jeho práci v této oblasti byl oceněn cenou cena National Reining Horse Association za celoživotní přínos a v roce 2012 byl uveden do Texaské kovbojské síně slávy.Kdo je Lyle Lovett? Životopis Lyle Lovett, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Lyle Lovett

Národnost: americká
Datum narození: 1.11.1957
Místo narození: Houston , Texas, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Lyle Lovett sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Editace? Pamatujete si definici pojmu Novoročenka? Vzpomenete si na definici slova Mezoterapie? Vzpomněli byste si co znamená slovo ASCII?

Klíčová slova: kdy se narodil Lyle Lovett?, kde se narodil Lyle Lovett?, lexikon, národnost, wikipedie, vysvětlení, místo narození, kdo je Lyle Lovett?, wiki, život, hudba, životopis, popis, datum narození, osobnosti, zajímavosti

Pojem Lyle Lovett je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Lyle Lovett

Hledejte bez špehování slovo Lyle Lovett ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Lyle Lovett ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lyle Lovett na Youtube

Zkusit najít výraz Lyle Lovett ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Lyle Lovett ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyle Lovett například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lyle Lovett

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Lyle Lovett? Kdy se narodil Lyle Lovett? Kde se narodil Lyle Lovett? Lyle Lovett je v sekci Hudba

Kategorie hudba, xylofon keyboard, lyle Lovett, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Lyle Lovett řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lyle Lovett i v jiné kategorii než je hudba.