Kdo je to?
Kdo je Shaun Ryder? Životopis Shaun Ryder, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Shaun Ryder

Kdo je Shaun Ryder? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Shaun William George Ryder je anglický zpěvák a člen kapel Happy Mondays a Black Grape. Ryder se narodil v severozápadním anglickém městě Salford do rodiny tiskaře a pečovatelky ze základní školy. Od malička byl Shaun veden k hudbě, jeho otec byl amatérský hudebník. Na základní škole začal brzy chodit za školu a od 13 let pracoval jako dělník na stavbě, akorát byl záhy vyhozen za neuposlechnutí. V té době už dokonce pil alkohol a kouřil. Poté pracoval jako pošťák. V této práci vydržel 5 let, avšak byl opět vyhozen, protože si vzal LSD a pokousal psa při roznášení pošty.
V 18 letech založil kapelu Happy Mondays se kterou později podepsal smlouvu s nahrávací společností Factory Records. Zanedlouho vydali první EP s názvem Forty Five (3 skladby). Roku 1986 vydali skladbu Freaky Dancin. První deska Squirrel and G-Man Twenty Four Hour Party People Plastic Face Carnt Smile (White Out) vyšla v roce 1987. Po vydání desky začal mít Ryder problémy s drogami jako heroin, extáze a LSD. Poté pobýval několik měsíců v Amsterdamu, aby si dal od hraní pauzu. Po návratu vydali roku 1988 druhé album Bummed. Následovala alba Good Together (1989), Pills ‘n‘ Thrills and Bellyaches (1990), Yes Please! (1992). Po posledním albu se kapela rozpadla a společnost Factory Records vyhlásila bankrot.
Ryder poté založil další kapelu s názvem Black Grape, se kterou vydal alba It’s Great When You’re Straight…Yeah (1995), No Talking, Just Head (1996), Stupid Stupid Stupid (1997). Poté se kapela rozpadla. Následně se dala dohromady kapela Happy Mondays, se kterou Ryder nahrál další alba Uncle Dysfunktional (2007) a Pop Voodoo (2017).
Shaun Ryder vydal také sólová alba Amateur Night in the Big Top (203) a Visits From Future Technology (2021).Kdo je Shaun Ryder? Životopis Shaun Ryder, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Shaun Ryder

Národnost: anglická
Datum narození: 23. 8. 1962
Místo narození: Salford, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Shaun Ryder? s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Bohatství? Víte co je Hipster? Rozumíte pojmu Osobní údaj? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nikasil?

Klíčová slova: narození, datum narození, zajímavosti, popis, osobnosti, Shaun Ryder, informace, místo narození, vysvětlení, kdo je Shaun Ryder?, Shaun Ryder, život, wiki, biografie, osobnost, národnost

Pojem Shaun Ryder je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat termín Shaun Ryder ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Shaun Ryder na Google obrázcích

Zkusit najít termín Shaun Ryder ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Shaun Ryder na Google.cz

Hledat frázi Shaun Ryder ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Shaun Ryder například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Shaun Ryder?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Shaun Ryder? Kdy se narodil Shaun Ryder? Kde se narodil Shaun Ryder? Shaun Ryder je v sekci Hudba

Kategorie hudba, sluchátka černá, shaun Ryder, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Shaun Ryder řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Shaun Ryder i v jiné kategorii než je hudba.