Kdo je to?
Kdo je Ladislav Křížek? Životopis Ladislav Křížek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ladislav Křížek

Kdo je Ladislav Křížek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ladislav Křížek je český zpěvák, skladatel, kytarista. Křížek se narodil v Lounech. Již od dětství měl Ladislav kladný vztah k hudbě. V mládí hrát v kapele B.M.M., ze které přešel do kapely Nervus Vegus. Poté se připojil ke kapele Tam z Prahy. V této kapele nicméně dlouho nevydržel, protože si jej vyhlédla kapela Vitacit. Členové kapely Vitacit nabídli Křížkovi místo, protože kapelu nedávno opustil frontman kapely Dan Horyna. Křížek místo přijal a v roce 1985 se ke kapele připojil. Ke kapele se později připojil Miloš Dodo Doležal. Křížek a Doležal spolu následně napsali několik úspěšných písní jako To se nesmí stát nebo Znám chyby svý. Skladba To se nesmí stát se dostala dokonce na druhé místo v žebříčku rozhlasového pořadu Větrník. Až do roku 1987 míval Vitacit na koncertech vyprodáno.
Avšak v onom roce Křížek oznámil, že odejde do kapely Citron z Ostravy. Citron Křížka přijal ihned, protože si jejich zpěvák Stanislav Hranický zlomil nohu. Křížek po nástupu do kapely spolupracoval na jejich třetí desce s názvem Radegast, která se později stala zlatou deskou. V roce 1988 zvítězila kapela Citron v anketě Zlatý slavík v kategorii Kapela roku a vydala se na turné po Polsku, Německu a SSSR. V té době nazpíval Křížek spolu se zpěvačkou Tanjou hit Kam jen jdou lásky mé. Roku 1989 kvůli neshodám z kapely odešel právě Křížek a Jaroslav Bartoň a založili novou kapelu s názvem Kreyson.
Kreyson vydal roku 1990 debutovou desku Anděl na útěku s hitem Vzdálená. O rok později vydal Křížek sólovou desku Zlatej chlapec, která se stala brzy zlatou (během dvou týdnů se prodal 100 tisíc kusů). Kreyson následně vydal další desky Křižáci, Elixír života a Zákon džungle. Další sólové album Klíč k mé duši vydal Křížek v roce 1993.
Spolu se svým bratrem Miroslavem založil v roce 1997 kapelu Damiens. Počátkem roku 1999 vydala kapela debutové album Křídla, které se stalo opět zlatou deskou. Ve stejném roce získala kapela ocenění Skokan roku v anketě Český slavík. Roku 2000 vydala kapela druhé album Svět zázraků (opět zlaté album). Čtvrtou a znovu zlatou desku Nechci zůstat sám vydala kapela v roce 2002. Poté si kapela dala pauzu do roku 2007, kdy začala vystupovat v nové sestavě. Roku 2007 vydali nové CD s názvem Nejde vrátit čas? Další album 20 Years of Kreyson vyšlo v roce 2009.
Ladislav Křížek se v roce 2015 opět připojil ke kapele Citron a podílel se na novém albu Rebelie rebelů.
Roku 1985 se Křížek oženil s Taťánou Křížkovou. Z manželství vzešly dvě děti. Nicméně manželství skončilo rozvodem v roce 2020.Kdo je Ladislav Křížek? Životopis Ladislav Křížek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Ladislav Křížek

Národnost: česká
Datum narození: 24. 4. 1963
Místo narození: Louny, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Ladislav Křížek? Pak se podělte s vašimi přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Nadzemní podlaží? Víte co je Likvidita? Vzpomenete si na definici slova Volatilita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kondenzační kotel?

Klíčová slova: životopis, lexikon, osobnosti, Ladislav Křížek, wiki, kde se narodil Ladislav Křížek?, Ladislav Křížek, místo narození, kdo je Ladislav Křížek?, národnost, narození, vysvětlení, datum narození, hudba, wikipedie, osobnost

Pojem Ladislav Křížek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Ladislav Křížek na Google obrázcích

Najít pojem Ladislav Křížek ve Wikipedii

Hledat pojem Ladislav Křížek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ladislav Křížek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Ladislav Křížek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Křížek například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ladislav Křížek

Právě nyní již víte Kdo je to Ladislav Křížek? Kdy se narodil Ladislav Křížek? Kde se narodil Ladislav Křížek? Ladislav Křížek je v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Ladislav Křížek řekněme například v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Křížek i v jiné kategorii než je hudba.