Kdo je to?
Kdo byl Michal Dočolomanský? Životopis Michal Dočolomanský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Michal Dočolomanský?

Kdo byl Michal Dočolomanský? Životopis, informace, biografie, herectví

Michal Dočolomanský byl slovenský filmový a seriálový herec, zpěvák, komik a moderátor. Dočolomanský se narodil v obci Niedzica, která tehdy patřila Slovensku, do rodiny učitele. Byl bratrem tří sester. Před koncem druhé světové války se rodina přestěhovala do města Sväty Jur. Po základní škole se přemístil do západočeské Kadaně, kde se vyučil automechanikem. Přestože neměl maturitu, se Dočolomanský přihlásil na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, kam byl skutečně přijat na obor herectví. Ještě během studií se objevil v několika slovenských filmech. VŠMU úspěšně absolvoval roku 1964 s červeným diplomem. Následně získal angažmá v činohře Slovenského národního divadla.
Dočolomanský debutoval ve filmu Výlet po Dunaji v roce 1962. Od té doby ztvárnil role ve více než 160 československých filmech. Zahrál si v úspěšných snímcích jako Tvár v okne (1963), Adéla ještě nevečeřela (1977), Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Tajemství hradu v Karpatech, Noční jezdci (1981), Strašidla z Vikýře (1987), Perníková věž (2002). Jeho posledním filmem se stal Bestiář v roce 2007.
Dočolomanský se objevil také v televizních seriálech Slovácko sa nesúdí (1975), Inženýrská odysea (1979), Chlapci a chlapi (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1992) nebo Četnické humoresky (2001).
Dočolomanský obdržel roku 1982 titul Zasloužilý umělec a 31. srpna 2007 obdržel Řád Ľudovíta Štúra I. třídy za mimořádné zásluhy o rozvoj Slovenska.
Dočolomanský se věnoval také hudbě, zejména zpěvu. Svým zpěvem se podílel na řadě hudebních alb, na kterých nazpíval také několik písní. Pár písní nazpíval ve dvojici se zpěvačkou Evou Kostolányiovou. Spolupracoval s country kapelou Belasí.
Již během vysokoškolských studií se zamiloval do své budoucí ženy Marty, se kterou později měli dvě děti (Michal a Marta). Manželku však opustil, protože jej přitahovali muži.
Michal Dočolomanský zemřel v roce 2008 na karcinom plic. Dožil se věku 66 let.Kdo byl Michal Dočolomanský? Životopis Michal Dočolomanský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Michal Dočolomanský

Národnost: slovenská
Datum narození: 25. 3. 1942
Místo narození: Niedzica, Slovenská republika
Datum úmrtí: 26. 8. 2008

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Michal Dočolomanský? s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Feat? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pasáž? Vzpomněli byste si na význam slova Scénář? Znáte termín SAP?

Klíčová slova: osobnosti, Kdy zemřel Michal Dočolomanský, datum narození, herectví, místo narození, nežijící, kdo je Michal Dočolomanský?, biografie, popis, lexikon, Michal Dočolomanský, zajímavosti, životopis, kdo to je, wikipedie, narození

Pojem Michal Dočolomanský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Michal Dočolomanský v následujících zdrojích

Hledat výraz Michal Dočolomanský ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Dočolomanský ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Michal Dočolomanský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Michal Dočolomanský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Michal Dočolomanský ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Dočolomanský například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Michal Dočolomanský? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Michal Dočolomanský? Kdy se narodil Michal Dočolomanský? Kde se narodil Michal Dočolomanský? Kdy zemřel Michal Dočolomanský? Michal Dočolomanský patří do sekce Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Michal Dočolomanský dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Dočolomanský i v jiné kategorii než je herectví.