Kdo je to?
Kdo byl Michal Dočolomanský? Životopis Michal Dočolomanský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Michal Dočolomanský

Kdo byl Michal Dočolomanský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Michal Dočolomanský byl slovenský filmový a seriálový herec, zpěvák, komik a moderátor. Dočolomanský se narodil v obci Niedzica, která tehdy patřila Slovensku, do rodiny učitele. Byl bratrem tří sester. Před koncem druhé světové války se rodina přestěhovala do města Sväty Jur. Po základní škole se přemístil do západočeské Kadaně, kde se vyučil automechanikem. Přestože neměl maturitu, se Dočolomanský přihlásil na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, kam byl skutečně přijat na obor herectví. Ještě během studií se objevil v několika slovenských filmech. VŠMU úspěšně absolvoval roku 1964 s červeným diplomem. Následně získal angažmá v činohře Slovenského národního divadla.
Dočolomanský debutoval ve filmu Výlet po Dunaji v roce 1962. Od té doby ztvárnil role ve více než 160 československých filmech. Zahrál si v úspěšných snímcích jako Tvár v okne (1963), Adéla ještě nevečeřela (1977), Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Tajemství hradu v Karpatech, Noční jezdci (1981), Strašidla z Vikýře (1987), Perníková věž (2002). Jeho posledním filmem se stal Bestiář v roce 2007.
Dočolomanský se objevil také v televizních seriálech Slovácko sa nesúdí (1975), Inženýrská odysea (1979), Chlapci a chlapi (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1992) nebo Četnické humoresky (2001).
Dočolomanský obdržel roku 1982 titul Zasloužilý umělec a 31. srpna 2007 obdržel Řád Ľudovíta Štúra I. třídy za mimořádné zásluhy o rozvoj Slovenska.
Dočolomanský se věnoval také hudbě, zejména zpěvu. Svým zpěvem se podílel na řadě hudebních alb, na kterých nazpíval také několik písní. Pár písní nazpíval ve dvojici se zpěvačkou Evou Kostolányiovou. Spolupracoval s country kapelou Belasí.
Již během vysokoškolských studií se zamiloval do své budoucí ženy Marty, se kterou později měli dvě děti (Michal a Marta). Manželku však opustil, protože jej přitahovali muži.
Michal Dočolomanský zemřel v roce 2008 na karcinom plic. Dožil se věku 66 let.Kdo byl Michal Dočolomanský? Životopis Michal Dočolomanský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Michal Dočolomanský

Národnost: slovenská
Datum narození: 25. 3. 1942
Místo narození: Niedzica, Slovenská republika
Datum úmrtí: 26. 8. 2008

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Michal Dočolomanský s jinými lidmiprostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Zlatý sirup? Znáte definici termínu Popeleční středa? Vzpomněli byste si na význam slova Fundus? Pamatujete si definici pojmu Glaukom?

Klíčová slova: život, informace, místo narození, národnost, Michal Dočolomanský, wikipedie, lexikon, kde se narodil Michal Dočolomanský?, osobnosti, nežijící, datum úmrtí, kdo to je, herectví, osobnost, vysvětlení, životopis

Pojem Michal Dočolomanský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Dočolomanský ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Michal Dočolomanský na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Michal Dočolomanský ve Wikipedii

Najít pojem Michal Dočolomanský ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Michal Dočolomanský na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Dočolomanský například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Michal Dočolomanský? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Michal Dočolomanský? Kdy se narodil Michal Dočolomanský? Kde se narodil Michal Dočolomanský? Kdy zemřel Michal Dočolomanský? Michal Dočolomanský je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Michal Dočolomanský dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Dočolomanský i v jiné kategorii než je herectví.