Kdo je to?
Kdo byl Amedeo Avogadro? Životopis Amedeo Avogadro, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Amedeo Avogadro?

Kdo byl Amedeo Avogadro? Životopis, informace, biografie, věda

Amedeo Avogadro se narodil v roce 1776 v Itálii městě Turíně. Pracoval jako italský vědec v oboru chemie. Nejznámější je jeho koncept Avogadrova čísla, který říká, že počet atomů v jednom molu látky je roven 6,022 x 1023. Toto číslo je známé jako Avogadrova konstanta.
Avogadro studoval matematiku a fyziku na Královské škole v Turíně. Zde získal titul profesora matematiky a fyziky. V roce 1811 publikoval článek, ve kterém navrhnul, aby „stejné objemy plynů při stejné teplotě a tlaku obsahovaly stejný počet atomů nebo molekul”. Myšlenka je známá jako Avogadrova hypotéza. V té době nebyla přijata, ale položila základ pro rozvoj kinetické teorie plynů.
Kromě své práce o plynech, zasáhl Avogadro také do oblasti krystalografie. Krystalová struktura látky je určena uspořádáním atomů nebo molekul. Za jeho života nebyla teorie pochopena, ale později se stala důležitým pojmem při studiu krystalových struktur.
Veškeré jeho práce nebyly uznávány, protože jeho myšlenky podléhaly kritice chemiků. Avogadrovo číslo nebylo používáno. Obrat nastal s vývojem kinetické teorie plynů na konci 19. století až počátek 20. století.
V následujících letech byly Avogadrovy příspěvky v oblasti chemie uznány a oceněny. Mezinárodní unie čisté a aplikované chemie (IUPAC) na jeho počest pojmenovala počet částic jednoho molu látky jako Avogadrovu konstantu. Myšlenky jsou součástí základů moderní chemie a jeho práce jsou studovány a používány dodnes.
Kromě toho byl v roce 2007 zahájen projekt Avogadro. Mezinárodní úsilí o redefinici kilogramu z hlediska Avogadrovy konstanty. Projekt byl dokončen v roce 2019 a Avogadrova konstanta byla definována přesně 6,02214076 x 1023 na mol.
Odkaz tohoto mimořádného člověka nadále ctí a oslavují vědci a chemici po celém světě. Práce v oblasti vědy mají trvalý dopad a jsou nadále využívány ve výzkumu a vývoji nových technologií.Kdo byl Amedeo Avogadro? Životopis Amedeo Avogadro, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Amedeo Avogadro

Národnost: italská
Datum narození: 9. srpna 1776
Místo narození: Turín, Itálie
Datum úmrtí: 9. července 1856

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Amedeo Avogadro sdílet s ostatními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Edukace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Celiakie? Víte, co je to Spása? Znáte termín Tinder?

Klíčová slova: Amedeo Avogadro, Kdy zemřel Amedeo Avogadro, kdy se narodil Amedeo Avogadro?, lexikon, kde se narodil Amedeo Avogadro?, datum úmrtí, popis, národnost, datum narození, narození, život, kdo je Amedeo Avogadro?, národnost, kdo to je, Amedeo Avogadro, informace

Pojem Amedeo Avogadro je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Amedeo Avogadro na Google.cz

Zkusit najít termín Amedeo Avogadro ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Amedeo Avogadro ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Amedeo Avogadro ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Amedeo Avogadro ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amedeo Avogadro například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Amedeo Avogadro? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Amedeo Avogadro? Kdy se narodil Amedeo Avogadro? Kde se narodil Amedeo Avogadro? Kdy zemřel Amedeo Avogadro? Amedeo Avogadro se nachází v sekci Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Amedeo Avogadro dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amedeo Avogadro i v jiné kategorii než je věda.