Kdo je to?
Kdo je to Holubář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Holubář? Lidé, záliby

Holubář

Jaký je význam slova Holubář? Co to znamená?

Holubář je člověk, který se zabývá chovem holubů. Holubi patří k nejstarším domestikovaným zvířatům. První zmínky pochází z Mezopotámie před šesti tisíci lety. Ve středověku se chovali zejména v klášterech. V českých zemích existovaly holubářské cechy (Vamberk, Třebechovice).
Holubáři chovají holuby z několika důvodu. Nejčastěji se chovají pro jejich maso (užitkový chov). Další je užitkovo-okrasný chov (nejrozšířenější v ČR), který kombinuje chov kvůli masu a pro vzhled některých jedinců.
Okrasné holubářství se týká šlechtění jednotlivých plemen pro jejich zvláštnosti (tvar těla, barva, lesk opeření, ozdoby na pérech). Vyšlechtění holubi jsou poté vystavováni na výstavách. Jedná se víceméně o koníček. Mezi okrasné plemena holubů patří pávík, kudrnáč, rousní bubláci, aj.
Sportovní chov se týká chovu holubů se skvělými schopnostmi (vytrvalost, létání, akrobacie). Dříve byl tento chov rozšířenější. Holubi pro sportovní chov jsou chováni v jiných holubnících než holubi okrasní nebo užitkoví. Holubi ze sportovních chovů se účastní speciálních závodů.
Stále se využívá také poštovní holubářství. Dříve byli holubi využívání pro doručování vzkazů. Poštovní holubi jsou chováni podobně jako sportovní holubi. Jejich holubníky jsou rozdělené na více částí. Tito holubi začínají s tréninkem v prvním roce života.
Holubáři se v ČR sdružují do chovatelských klubů podle plemen nebo jejich skupiny. Tyto kluby spadají pod Český svaz chovatelů. Nejstarším spolek chovatelů holubů vznikl v roce 1897 v Mělníku. První sportovní holubářský klub vznikl o šest let později v Praze.Kdo je to Holubář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Holubář? Lidé, záliby

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Holubář? s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Souvětí? Pamatujete si definici pojmu Datová schránka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vantroky? Vzpomněli byste si co znamená slovo Encyklopedie?

Klíčová slova: wiki, přesný význam, záliby, význam slova, záliby, lexikon, slovo, význam, vysvětlení, odborný výraz, heslo, definice, etymologie, synonymum, wikipedie, Holubář

Pojem Holubář je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Holubář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Holubář ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Holubář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Holubář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Holubář ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Holubář například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Holubář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Holubář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Holubář? Definice pojmu Holubář je v sekci Záliby

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Holubář i jinde než v sekci než v záliby.