Kdo je to?
Kdo je Dirk Nowitzki? Životopis Dirk Nowitzki, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Dirk Nowitzki?

Kdo je Dirk Nowitzki? Životopis, informace, biografie, sport

Dirk Werner Nowitzki je bývalý německý profesionální basketbalista, který hrál v americké nejvyšší soutěži NBA za tým Dallas Mavericks a je považován za nejlepšího evropského basketbalistu v historii. Nowitzki se narodil v německém městě Würzburg do rodiny profesionální basketbalistky a reprezentanta v házené. V dětství začal hrál házenou a tenis, ve kterém dokonce reprezentoval Německo mezi juniory. Postupně však přešel na basketbal. Již v 15 letech zaujal německého reprezentanta Holgera Geschwindera, který začal Dirka následně trénovat. V 16 letech se připojil k místnímu klubu DJK Würzburg, kde působil v letech 1994-1998.
Z Würzburgu si 213 cm vysokého Nowitzkého vybral v roce 1998 tým Milwaukee Bucks z americké NBA. V Milwaukee si však Dirk nezahrál ani jeden zápas a byl vyměněn do týmu Dallas Mavericks. V Dallasu odehrál následujících 21 sezón (1998-2019). Svými výkony dovedl Mavericks celkem 13x do play-off NBA (2001-2012, 2014-2016) a v sezóně 2010-2011 dokázal s klubem vyhrát mistrovský titul. Po sezóně byl zvolen nejužitečnějším hráčem play-off (MVP Award). V letech 2002-2011 se zúčastnil NBA All-Star Game. V sezóně 2006-2007 obdržel cenu pro nejužitečnějšího hráče NBA. Jako první cizinec (narozený mimo USA) v historii získal Naismith Legacy Award. Po konci kariéry mu patří šestá příčka mezi nejlepšími střelci NBA v historii (31 560 bodů).
Jako reprezentant Německa pomohl k zisku bronzové medaile na Mistrovství světa 2002 a o tři roky později k zisku stříbrné medaile na Mistrovství Evropy 2005. Stal se prvním německým hráčem, jehož číslo bylo po jeho kariéře vyřazeno (41).
V roce 2012 se oženil s Jessicou Olsson, se kterou má 3 děti (Morris, Malaika a Max).Kdo je Dirk Nowitzki? Životopis Dirk Nowitzki, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Dirk Nowitzki

Národnost: německá
Datum narození: 19. 6. 1978
Místo narození: Würzburg, Bavorsko, Západní Německo

Tento text (Dirk Nowitzki) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Romance? Znáte termín Nádvoří? Pamatujete si definici pojmu Crohnova nemoc? Víte, co je to Montessori?

Klíčová slova: osobnost, narození, kdo je Dirk Nowitzki?, sport, Dirk Nowitzki, životopis, wiki, osobnosti, kdy se narodil Dirk Nowitzki?, místo narození, biografie, popis, sport, wikipedie, lexikon, Dirk Nowitzki

Pojem Dirk Nowitzki je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Dirk Nowitzki hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dirk Nowitzki ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Dirk Nowitzki ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Dirk Nowitzki v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Dirk Nowitzki ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Dirk Nowitzki ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dirk Nowitzki například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Dirk Nowitzki? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Dirk Nowitzki? Kdy se narodil Dirk Nowitzki? Kde se narodil Dirk Nowitzki? Dirk Nowitzki je v sekci Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dirk Nowitzki třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dirk Nowitzki i v jiné kategorii než je sport.