Kdo je to?
Kdo je Steve Jablonsky? Životopis Steve Jablonsky, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Steve Jablonsky

Kdo je Steve Jablonsky? Životopis, informace, biografie, hudba

Steve Jablonsky je americký filmový skladatel, televizní skladatel a herní hudební skladatel. Jablonsky se narodil v kalifornském městě Los Angeles, kde po střední škole studoval na University of California ve městě Berkeley. Z počátku studoval počítačové vědy, ale o rok později přešel na obor kompozice a skladba. Po úspěšném dokončení univerzity začal pracovat jako stážista v hudebním studiu Media Ventures uznávaného skladatele Hanse Zimmera. 7 let zde působil jako asistent dalšího uznávaného skladatele Harryho Williamse. Později začal pracovat ve studiu Remote Control Productions.
Jeho prvním úspěšným projektem bylo složení hudby k hororovému snímku Texaský masakr motorovou pilou (2003). Mezi jeho další známé projekty patří hudba k úspěšným filmům Ostrov, 3:15 zemřeš (2005), Transformers (2007), Transformers: Pomsta poražených (2009), Noční můra v Elm Street (2010), Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (2011), Na život a na smrt, Gangster Squad – Lovci mafie (2013), Transformers: Zánik (2014), Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016), Transformers: Poslední rytíř (2017), Red Notice (2021) a další.
Během let 2004-12 skládal hudbu pro televizní seriál Zoufalé manželky.
Mimo filmovou hudbu se Jablonsky věnuje také hudbě k počítačovým hrám, mezi které patří Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (2001), Command and Conquer 3: Tiberium Wars, Transformers: The Game (2007), Gear of War 2 (2008), The Sims 3 (2009), Prince of Persia: The Forgotten Sands (2010), Gears of War 3 (2011) nebo Gears of War: Judgment (2013).Kdo je Steve Jablonsky? Životopis Steve Jablonsky, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Steve Jablonsky

Národnost: americká
Datum narození: 9. 10. 1970
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Steve Jablonsky? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Rukojeť? Vzpomněli byste si co označuje výraz Glorifikace? Pamatujete si definici pojmu Pohledávka? Znáte termín Zimnice?

Klíčová slova: wikipedie, kdo je Steve Jablonsky?, hudba, datum narození, kdy se narodil Steve Jablonsky?, popis, hudba, osobnosti, život, narození, informace, osobnost, biografie, lexikon, národnost, vysvětlení

Pojem Steve Jablonsky je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Steve Jablonsky zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Steve Jablonsky ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Steve Jablonsky v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Steve Jablonsky ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Steve Jablonsky na Google obrázcích

Najít heslo Steve Jablonsky ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Steve Jablonsky například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Steve Jablonsky

Právě nyní již víte Kdo je to Steve Jablonsky? Kdy se narodil Steve Jablonsky? Kde se narodil Steve Jablonsky? Steve Jablonsky patří do kategorie Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Steve Jablonsky řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steve Jablonsky i v jiné kategorii než je hudba.