Kdo je to?
Kdo byl Tomáš Garrigue Masaryk? Životopis Tomáš Garrigue Masaryk, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Tomáš Garrigue Masaryk?

Kdo to byl Tomáš Garrigue Masaryk? Stručný životopis

Tomáš Garrigue Masaryk, většinou označovaný jen zkratkou TGM, předívkou "tatíček" nebo "prezident osvoboditel", byl prvním prezidentem nově vzniklého Československa v roce 1918. Před svým zvolením působil jako univerzitní učitel a poslanec. Psal také filozofické spisy. Masaryk byl prezidentem zvolen celkem čtyřikrát.Kdo byl Tomáš Garrigue Masaryk? Životopis Tomáš Garrigue Masaryk, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Tomáš Garrigue Masaryk

Národnost: česká
Datum narození: 7.3.1850
Místo narození: Hodonín
Datum úmrtí: 14.9.1937

Sdílejte tuto stránku s osobností Tomáš Garrigue Masaryk s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Skafocefalie? Vzpomenete si na definici slova Stát? Vzpomenete si na definici slova Věta jednoduchá? Vzpomněli byste si na význam slova Částice?

Klíčová slova: panovníci, popis, informace, definice, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, pojem, kdo to je, heslo, odborný výraz, lexikon, popis, původ slova, přesný význam, etymologie

Pojem Tomáš Garrigue Masaryk je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Tomáš Garrigue Masaryk na Google.cz

Vyhledat slovo Tomáš Garrigue Masaryk ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Tomáš Garrigue Masaryk ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Tomáš Garrigue Masaryk na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Garrigue Masaryk například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Tomáš Garrigue Masaryk? Kdo to byl Tomáš Garrigue Masaryk? Kdy se narodil Tomáš Garrigue Masaryk? Kde se narodil Tomáš Garrigue Masaryk? Kdy zemřel Tomáš Garrigue Masaryk? Tomáš Garrigue Masaryk je v sekci panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Tomáš Garrigue Masaryk dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Garrigue Masaryk i v jiné kategorii než je panovníci.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.